Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Telekom és gázszámla tartozás?...

Telekom és gázszámla tartozás? Mi következik most?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anya vagyok, nagyon nehéz helyzetben, mert nincsen tamogatasom se apuka se család részéről. Teljesen egyedül tartom el magunkat és ennek az lett a vége, hogy a telefonszamlam nem tudtam fizetni, kértem reszletfizetest és azt sem tudtam befizetni, mostmar 200 ezer forintnál jár a számla. Mindeközben vagyok olyan szerencsetlen, hogy kaptam éves gázóra leolvasas után egy hatalmas számlát, több százezer forint az is...arra is kaptam reszletfizetest, de azt sem tudom kifizetni úgy, hogy közben alig tudok dolgozni mert folyton beteg a gyerek. Személyi kölcsön se jöhet szóba, mert csak 3 hónapja dolgozom újra GYED után és a nettó jovedelmem sem elég a banknak ahhoz, hogy adjon kölcsönt. Nagyon félek most...


Mi következik? Behajtas? Mennyi időt várnak? Esélyem sincs egyben visszafizetni, max mindig egy kicsit, amikor jön a fizetés... de ez így hónapokig eltarthat. Az összeg meg csak noni fog, ahogy tesznek rá kamatot meg minden további díjat. Mellette még albérletet is fizetnem kell.


Egyáltalán nem látom a kiutat ebből...🙁


márc. 13. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Így lehet utcára kerülni.
márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Babaváró?
márc. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Onkormanyzathoz penzbeli segitsegert, segelyszervezetekhez mas jellegu adomanyokert fordulj.


Ha megyeszekhelyen laksz akkor veradas es plazmaadas.


Fizetesedben tudod ervenyesiteni a gyerekkedvezmenyt?

márc. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol hogy apuka nem segit, azert gyerektartast fizet?. Ha nem, tessek elintezni.
márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

"Mellette még albérletet is fizetnem kell."


Egyedülálló anyaként miért van valaki albérletben? A szüleid hajléktalanok vagy mi? Az albérleti díj felesleges elszórása fedezne mindent, sőt...

márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem tudsz valamit a zaciba adni? eladni dolgokat? providenttől kölcsön kérni? mennyi lenne a havi telekom és gázszámla részlete? és hány hónapig kellene fizetned?
márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Jol nezel ki? Rosszlanyokon lattam mar csúnya noket, ha nekik megy akkor neked anyaként nyert ugyed lesz
márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mi következik? Behajtas? Mennyi időt várnak?"


Természetesen egy idő után végrehajtásra adják az ügyet. Ez annyit jelent, hogy egy önálló bírósági végrehajtó (ÖBV) kapja meg a behajtási eljárást. Ha van béred, akkor azt tiltja majd, vagy bankszámlát inkasszál. Az ÖBV-nek lesz végrehajtási költség igénye, amit szintén rajtad fog behajtani. Ez fix összegekből, jutalékokból stb. áll. Nem olcsó mulatság tartozni manapság.


Én azt mondom, amennyit csak tudsz, mindig fizess. Szeretik, ha látják a fizetési hajlandóságot, akkor még könnyebben is adnak újabb részletfizetésre lehetőséget. Egyébként az ÖBV amúgy is köteles az idei évtől 1 millió forint tartozás alatt részletfizetést biztosítani az adósnak. Nyilván teljesíteni kell.


Mennyi idő mire ÖBV-hez kerül egy ügy?

Ez kizárólag attól függ, akinek tartozol. Mikor unja meg, és indítja el a végrehajtási eljárást a követelése behajtása érdekében.


200 ezer forintos telefonszámla? Soha nem tudtam elképzelni, miként lehet ennyi tartozást telefonálással kapcsolatban felhalmozni. Miért nem DOMINO kártyás vagy, ott legalább féken tarthatod a költésed?

márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez kamu, hogy lehetne ekkora telefontartozást összehozni?
márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fék
márc. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!