Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fennálló tőketartozás értelmez...

Fennálló tőketartozás értelmezése (OTP Bank)?

Figyelt kérdés

Ha az internetbankba belépek és megnézem a számláimat, akkor látom a lakáshitel számlát is. Itt van egy ilyen sor: "Fennálló tőketartozás", amire azt írja, hogy: "Ha számlád hátralékot mutat, akkor a fennálló tőketartozás összege tartalmazza a hátralék tőke, kamat és díj összegét is."

Viszont ha ez a teljes összeg lenne, akkor osztható lenne a havi törlesztőmmel, de nem osztható :D ráadásul 6 és fél évem van még a lejáratig, de az összeg kb 5.3 évnyi törlesztővel el is fogyna. Szóval mi is ez a szám? És ebből hogy tudnám kikalkulálni, hogy az egy év múlva esedékes kamatfordulónál mekkora összeget kellene visszafizetnem, ha nem fogadom el a megemelt törlesztőt?


márc. 19. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tőketartozás a kamatok nélküli összeg.

A havi törlesztődben benne van a kamat meg minden lópikula.


Ha holnap bemennél a bankba, hogy ki szeretnéd fizetni a hitelt, akkor csak a tőkét kellene kifizetni, a maradék kamatot nem.

márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegyuk rendbe a dolgokat. A toketartozas az az osszeg amit kaptal a banktol. Ez folyamatosan csokken a torlesztesekkel, de nem az egesszel, mert a havi torlesztok soran fizeted meg a kamatot.

Szoval ha fizetsz mondjuk 50k-t, akkor abbol mondjuk a fele a kamat, fele a toketartozas. Ez utobbi csokkenti a a toketartozasod havonta. A peldambol lathatod hogy 25kval.


De igazabol a hitelek elejen altalaban nagyobb aranyban törlesztesz kamatot es kisebb aranyban toket. Ez ahogy megy elore az ido megfordul. A vegen dinamikusabban csokken a toketartozas.


A toketartozas tovabba az az osszeg amit egy vegtorlesztesnel vissza kene fizetened. Plusz a vegtorlesztes dija es az aktualis havi kamat az utolso torlesztesed ota.


A leirasodbol latszik hogy neked kivsivel tobb mint egy evnyi torlesztesnek megfelelo kamatod van a toketartozason felul.

márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem van egy fel eves hitelem, havi 55k.

De kb 100kval csokkent a toketartozasom.

márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jó, tehát a tőketartozásban nincs benne a kamat. Viszont akkor nem értem miért írja oda a tooltipbe, hogy tartalmazza.. na mindegy.

Akkor tudnom kellene, hogy a havi tf. 100e törlesztőből 70 megy tőkére és 30 kamatra, vagy fordítva/más arányban, különben nem tudom kiszámolni, hogy egy év múlva ilyenkor mennyi lenne a végtörlesztés.

Ilyet tud küldeni nekem a bank, hogy melyik hónapban hogy változik?

márc. 19. 20:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Rosszul ertelmezed.

A toketartozashoz irjak hozza ha mondjuk kesel a befizetessel es felmerul kesedelmi kamat. Ez a kamat szerepel ott. Nem a fizetendo kamat.


Azt hogy a bank kalkulal e neked ilyet nem tudom, de az biztos hogy kiszamolhato. A szerzodesesben szereplo adatokbol.


Amugy megnezed hogy a befizetes utan mennyivel csokken a tartozas es akkor latod hogy kb mennyi ment a befizetettbol toketartozasra. Akkor nagyjabol tudsz kalkulalni hogy mondjuk 12honap mulva mennyi lesz. Ismetlem, nagyjabol.

márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor esedékessé válik a törlesztő, (ami tartalmazza a kamatot), akkor két dolog történhet:

-befizeted

-hátralékossá válik = hozzáíródik a tőketartozásodhoz, azaz tőkésedik. Ezért írja, hogy "Ha számlád hátralékot mutat, akkor a fennálló tőketartozás összege tartalmazza a hátralék tőke, kamat és díj összegét is."

márc. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

“Akkor tudnom kellene, hogy a havi tf. 100e törlesztőből 70 megy tőkére és 30 kamatra, vagy fordítva/más arányban, különben nem tudom kiszámolni, hogy egy év múlva ilyenkor mennyi lenne a végtörlesztés.

Ilyet tud küldeni nekem a bank, hogy melyik hónapban hogy változik?“


Ezt ki tudod számolni:

1000000 hitelösszeg, 10% kamat és 50000 törlesztő esetén például az első törlesztőrészletben van 1000000 x 10% x 30nap/365nap kamat = 8219 Ft, a maradék 41781 Ft így tőketörlesztés lesz. A következő hónapban már ennyivel kevesebb tőke kamatozik, 958219 Ft. A következő havi 50 ezres törlesztőnek a kamat része tehát 958219 x 10% x 30/365 = 7876 forint. Több marad az 50 ezerből tőketörlesztésre, 42124 Ft. Ennyivel kevesebb tőke kamatozik a következő hónapban, és így tovább amíg nullára nem csökken a tőke. Egy excelben 2 perc alatt meg lehet csinálni.

márc. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hulyeseget beszelsz. Meg hogy 50k torlesztesnel 8k kamat 42toke.


Akkor leirom meg egyszer. En fel ev alatt befizettem kb 300kt es 100kval csokkent a toke. Az elejen joval tobb a kamatfizetes.

márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

“Hulyeseget beszelsz.”

Nem, le is van vezetve neked, hogyan alakulnak a számok… ha idióta vagy értelmezni, akkor az általános iskolába kell visszamerülnöd, ott siklott ki valami.

márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor hogy lehet hogy 6x55k totlesztes utan plusz 200k elotorlesztes utan osszesen kb 320kval csokkent a toketartozasom? De ugye ha levesszuk az elotroleszes 200kjat akkor alig lepte tul a 100kt pedig fizettem 330kt?

Ja tudom nem tudok szamolni..

márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!