Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fennálló tőketartozás értelmez...

Fennálló tőketartozás értelmezése (OTP Bank)?

Figyelt kérdés

Ha az internetbankba belépek és megnézem a számláimat, akkor látom a lakáshitel számlát is. Itt van egy ilyen sor: "Fennálló tőketartozás", amire azt írja, hogy: "Ha számlád hátralékot mutat, akkor a fennálló tőketartozás összege tartalmazza a hátralék tőke, kamat és díj összegét is."

Viszont ha ez a teljes összeg lenne, akkor osztható lenne a havi törlesztőmmel, de nem osztható :D ráadásul 6 és fél évem van még a lejáratig, de az összeg kb 5.3 évnyi törlesztővel el is fogyna. Szóval mi is ez a szám? És ebből hogy tudnám kikalkulálni, hogy az egy év múlva esedékes kamatfordulónál mekkora összeget kellene visszafizetnem, ha nem fogadom el a megemelt törlesztőt?


márc. 19. 19:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, hogy a példámban 10% volt a THM (egyszerűsítve: a kamat), te meg olyan hitelt vehettél fel ahol 30-50% a THM. Általában ilyen árazással vesznek fel hitelt a pénzügyi analfabéták.
márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Azt mondjuk én is meg tudom erősíteni, hogy nem ugyanolyan a kamat - tőke arány. Az én esetemben valami ilyesmi számok vannak: 10 millió hitel 10 évre. 1 hónap híján tartok a 4. évnél, tehát a 40%-át fizettem ki, de a tőketartozásom nem a 10 millió 60%-a, tehát 6 milló, hanem kb 7. Magyarul a 10 év második felében többet fogok a tőkéből törleszteni, mint előtte. De logikus is, hülyék lennének nem így csinálni a bankok, hogy az elején a kamatot fizeted vissza..
márc. 20. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!