Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felkerülhetek azért Negatív...

Felkerülhetek azért Negatív adósként hogy ha a töketartozásom 3 millió és 90 napig késtem a megfizetéssel?

Figyelt kérdés
Cetelem bankkal lett problémám , törlesztőket nem bírtam 2 hónapig megfizetni ezért felmondták a szerződést. több ügyintézőhöz lett szerencsém és mindig mást mondanak, jelenleg arra hivatkoznak hogy azért kerültem fel mert felbontották a szerződést és 90 napig nem fizettem meg a 3 milliót, igaz hogy felbontották viszont szinte egyből kötöttünk rá egy szerződést kisebb futamidővel és magasabb törlesztővel. volt olyan indok is hogy azért kerültem fel mert 3 millió volt a felvett hitel amit tartozásként irnak és 90 napig nem fizettem, volt olyan indok is hogy 90 napig nem fizettem meg a törlesztőket . holnapi nap folyamán felmegyek személyesen hozzájuk mert a jogszabály előírja hogy akkor kerülhetek fel negatív adósként hogy ha a megnem fizetett törlesztők elérik a minimálbért és folyamatosan fent áll 90 napig ez számomra minimum 5 havi törlesztő kimaradását jelentené. Valaki járt hasonló helyzetben? MNB munkatársával beszéltem azt tanácsolta hogy forduljak a helyi járás bírósághoz , semmi képpen ne beszéljek se telefonon se személyesen az ügyintézőkkel mert nem értenek hozzá, ha a járás bírosághoz fordulok akkor elméletileg gyorsított eljárást folytatnak le , kérdésem az is lenne ha ezt a megoldást választom akkor mennyi idő lenne a gyorsított eljárás? vagy érdemes lenne egyszer felmenni és valahogy elmagyarázni nekik? telefonon nem tudok velük komunikálni folyamatosan a sablon szöveget mondják , és amit "rászoltam" hogy legyen szíves meghallgatni akkor is folyamatosan mondta és meg sem hallgatta amiért telefonáltam , ahogy megszolaltam hangosabban beszélt , majd mikor ismét rászoltam azt mondta hogy meg fogja szakitani a hívást , és fogadjam el hogy a bank nem foglalkozik a panaszommal. írásban is a sanlon szöveget írják, és az ügyintéző sem volt hajlandó velem számolni hogy nincs meg a 90 nap ...
2021. febr. 23. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pedog jol mondjak, igazuk van.

Volt egy szerzodesed, amire volt egy fizetesi utemterv.

Ezt te nem tudtad tartani, felmondtak a szerzodest, ugyhogy vissza kellett fizetned a 3 milliot 90 nap alatt, de nem tetted. Emiatt kerultel fel a KHR-re.


Az, hogy utana (a nem fizetes utan) kotottetek egy szerzodest, hogy megis mikorra fogod megprobalni visszafizetni, az arra eleg, hogy az azonnali behajtast elkeruld, de az elso szerzodes felrugasat ez nem teszi semmisse.


Tehat roviden: Az elso szerzodes megszegese miatt vagy KHR-en, az lezarult. A masodik szerzodes nem teszi semmise az idoben hamarabb megtortenteket.

2021. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A szerződés bontás és az új szerződés között kb 2 hét telt el ! nem hónapok..
2021. febr. 23. 21:41
 3/14 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy, megvolt az utemezes (ezt tartalmazta a szerzodes ugye), amit nem tudtal tartani, ezert a tenyert kerultel KHR-re.

A masodik szerzodes mar a vegrehajtas elkeruleserol szol, nem teszi semmisse azt, hogy az elso szerzodesben vallalt utemtervet nem tudtad tartani.

2021. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez most komoly hogy 2 havi elmaradás miatt felbontották a szerződést és ezért kerültem fel khr re? Mikor a jogszabály nem ezt írja elő?
2021. febr. 23. 21:52
 5/14 anonim ***** válasza:
A szerződés, amit elvileg elolvastál és gyakorlatilag aláírtál.
2021. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem emiatt még nem kellene KHR-re kerülni. Valóban 90 napig kell tartozni ehhez. Szerintem ne hagyd annyiban, csúnya nyomot hagy az ember hiteltörténetében.
2021. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mai nap folyamán felmentem személyesen ahol az ügyintéző elakart küldeni mivel nem az ő része . Ekkor kértem a fiókvezetőt , és persze megemlítettem hogy a járásbíróság előtt szerettem volna még egy lehetőséget adni az egésznek. Ekkor ígért egy visszahívást ami meg is történt, a hölgy elmondta hogy azért kerültem fel a khr re mint negatív adós mert felmondott hitelt nem fizettem meg egy összegbe. Erre megkérdeztem akkor miért azzal vagyok megjelölve hogy folyamatosan nem fizettem a törlesztőket és ezért kerültem fel. Erre azt a választ kaptam azért mert azért kerültem fel mert 90 napig nem volt fizetve . Ekkor említettem neki hogy ez nem valós akkor számoljunk együtt , erre akkor jött a válasz nem figyelek mert azért kerültem fel mert egy összegbe nem fizettem meg. Szóval össze vissza beszéltek. Szót nem értek semmiképpen sem velük. Mondtam neki ha azért kerültem fel mert egy összegbe volt esedékes akkor az ügyintéző akit nevén szólítottam miért azt mondta hogy egy havit fizessek be és a többit nem kell amivel el voltam maradva mert új szerződést kötünk. Erre megint jött a sablon szöveg hogy megkaptam részletre újra az legyen a szemem előtt és hogy nem figyelek rá hogy mit mond , ekkor újra el kezdte mondani azért vagyok fent mert 90 napi késedelmem volt a törlesztésnél, ismét elmondtam neki hölgyem imént mást mondott, akkor megint Én voltam a hülye. utána akkor azt hoztam fel hogy ha tényleg azért kerültem fel mert egy összegben volt esedékes akkor miért nem kaptam erről tájékoztatást? mert utólag egy másik kolléga azt válaszolta nekem " miért ha szóltunk volna ki bírta volna fizetni? "


Rövidre fogva bárkivel is beszélek náluk semmi kép nem jutok előre, egy sima telefonos beszélgetés során is többször megy szembe a mondani valójával az ügyintéző ! Kérdés tényleg hogy ez tényleg jogszerű lehetett e ? Otp bankba voltunk a nap folyamán ahol véletlenűl de kitértünk erre, ott egy ügyintéző elkérte az elérhetőségem és próbál valahogy segíteni mert szerinte is jogszerűtlen legalább is az alapján ahogy Én elmondom, talán ha jól vettem ki a szavaiból megpróbálják átvenni a hitelemet de kérdés milyen feltételekkel majd... egyenlőre várom a hívást, holnap a postán átveszem a hiteljelentést. Arról nem is beszélve hogy jelenleg a törlesztőm 80 000 ft és a rendszerben még náluk és csak 65 000 ft látszódik . ÉRDEKES!

2021. febr. 24. 19:00
 8/14 A kérdező kommentje:
Viszont amiről nem találok semmit az hogy ha felmondták a hitelem tartozás miatt majd 2 hétre rá lett egy új részletfizetés kötve úgy hogy az ügyintéző kérte és intézte nekem szinte csak bele kellett egyeznem és rá 3 honapra még is nem fizetés miatt kerültem fel.. hogy ez jogszabály szerint hogy mehet ? a jogszabály arról nem rendelkezi hogy ha felmondott hitelem van és azt fizetem részletre amire új szerződés irodott azzal mi a helyzet. mert tartozásként tekintik azt a maradék összeget .. bár szerintem a félrevezetés és a megtévesztés miatt már lehet kárigényem.
2021. febr. 24. 19:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Már itt is megkaptad a jó választ, de akkor mégegyszer.

A bank 2 hónap nem fizetés után felmondta a szerződésedet, ekkor EGYÖSSZEGŰVÉ VÁLT A TELJES TARTOZÁSOD, AZAZ TÖBB MILLIÓ FT, HA EZT NEM FIZETTED MEG 90 NAPIG, bekövetkezett mindkét feltétel a negatív KHR-hez, több, mint 90 napig tartozol több, mint a minimálbérrel.


Az, hogy közben kötöttél egy újabb megállapodást a bankkal egy újabb részletfizetésre, az előző szerződést nem tette semmissé, ez ilyenkor már csak tűzoltás, ami abban segít, hogy nem került a teljes hitel behajtóhoz, majd rosszabb esetben végrehajtóhoz, de ettől még az eredeti megállapodás szerint nem teljesítettél időben.

Ha még a felmondás előtt kérted volna a szerződésed átütemezését, vagy kértél volna valamilyen könnyítést, akkor talán ezt elkerülted volna.

2021. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor ismet leirom. Az ugyintezo kozel sem ezt mondta! Csak 1 havit kert . Es amikor mondtam hogy kifizetnem a csuszast a valasz az volt nem szukseges amugy is 2 havit kifizetni szuksegtelen mar nagyosszeg. Kulon ra kerdeztem h a khr re igy nem kerulok fel ugye? Azt a valaszt kaptam hogy nem. Majd mikor felhivtam oket mikor megtudtam hogy felkerultem siman egy flegma kerdese volt " miert ha szoltunk volba bebirta volna fizetni? " szerencsere az osszes beszelgetes itt van elottem! Hogy Teljesen felre tajekoztattak!
2021. febr. 25. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!