Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan érdemes a lakáshitelt...

Hogyan érdemes a lakáshitelt intézni? Hitelszakértőn/kalkulátoron keresztül vagy csak szimplán Bankoknál?

Figyelt kérdés

A cél 11,5 milliós hitel lenne 10 évre.


Eleinte google-n keresgéltem, majd rátaláltam hitelkalkulátorokra amik elvileg bankoktól függetlenek, de mégis más-más bank ajánlatait helyezik a első helyre ugyan azzal az összeggel és futamidővel számolva.

6,5%-os THM körül.


Majd jöttek a bankok saját kalkulátorai ott már inkább a 7% THM volt a jellemző.


Mostanság meg itteni kérdéseket olvasgatva hiteügyintézők/szakértők elvileg tudnának piacinál 1-1,5%-jobb THM-et is intézni, szóval kb 6% THM.


- Ezek a kalkulátorok mennyire hitelesek a kedvezményeikkel?


- A hitelügyintéző/szakértő meg gondolom nem ingyen dolgozik és inkább olyan embernek való aki nem igazán jártas a keresgélésben vagy csak szimplán nincs rá ideje. Jól gondolom?


- Vagy ezek a "middleman" megoldásokkal ugyan ott tartanék mintha csak szimplán egyből pár banknál érdeklődnék és a legjobbat választanám?


Azért jó lenne összeséggében az a kb. 250-500 ezer forinttal kevesebb Teljes visszafizetés.



ápr. 2. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Érdemesebb közvetítőt igénybe venni, mert lehet jobb lesz a kondíció és neked nem kerül pénzbe, a banktól kapja a jutalékot.
ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-nek igaza van: nagyon sok energiát meg tudsz spórolni azzal, hogyha hitelközvetítőhőz fordulsz, és neked ez nem is kerül pénzbe.

Nem kell guglizgatnod, és bankokba mászkálnod.


Én skypon beszéltem az ügyintézővel, aztán emailen elküldött pár konkrét ajánlatot, amiket átolvastam, és kiválasztottam azt, ami nekem a legjobban megfelelt. Utána bementünk a papírokat aláírni, ez volt a legkényelmesebb.

ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!