Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig erdemes meg allampapirb...

Meddig erdemes meg allampapirban tartani a penzunket?

Figyelt kérdés
márc. 15. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, neked meddig.


Nekem soha nem volt érdemes.

márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 krwkco ***** válasza:
86%
Amíg jobb befektetést nem találsz.
márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
A kistokaji autopálya lehajtóig.
márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Annál mindig jobb, mintha csak a folyószámlán tartanád 0,01%-os kamattal.

Nekem sok PMÁP 2031/I van, az jövő májusig egész jól kamatozik, úgyhogy azt addig biztos bent tartom, utána vagy elköltöm valamire, vagy más befektetés után nézek.

Azt meg csak te tudhatod, hogy neked mit, meddig érdemes ott tartani. Nem látunk rá a portfóliódra.

márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem is sok penzem van allampapirbab, iden biztosan bent tartom...

Kerdes hogy meddig kamatozik ilyen jol?

Jovo majus utanig mar nem erdemes allampapirban taetani?

márc. 15. 17:18
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Ha ránézel a hozamgörbére akkor ki tudod számolni, milyen hozamokat vár a piac a magyar államadósságtól 1-20 éves távlatban jelenleg.
márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:
58%

"Jovo majus utanig mar nem erdemes allampapirban tartani?"

Ha majd eljutunk oda, akkor életbe lép a 2-es hozzászólásom.

Hiába csökken majd a kamat, könnyen lehet, hogy akkor sem lesz olyan alacsony kockázatú befektetési lehetőség, ami magasabb hozamú. Pl. jobb állampapír.

márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Én evvel a fix allanpapirral szemezek jelenleg. Évi fix 7 % kamat , 3 évre ha jól emlékszem. Nem tudom, hogy a jövőben lesz-e ennél jobb. Régebben ennyi sem volt , sőt állampapírok nem igazan szoktak ennyit sem fizetni. Szoval passz. Vagy ez vagy keresek mást jövő tavasz után míg jól fizet a prémium állampapírom. Persze ez még nálam is változhat, mindenki döntsön saját belátása szerint. Nem egyszerű jó helyen tartani a pénzt.
márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk azt se tudom, hogy addigra (jövő tavasz ) lesz-e ez a 7 %os papir vagy sem szoval plane nehez ugy.
márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%
Biztosan nem lesz; kb. március végéig lesz, ha nem adják el addig az összeset, amit piacra dobtak. Utána xarabb lesz még ennél is.
márc. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!