Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi vagyonod származott a...

Mennyi vagyonod származott a tőzsdéből? Mióta csinálod?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Ennek igy sok ertelme nincs eves hozam szamit... Szazalekosan...
ápr. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelenértéken?

Forintban, vagy dollárban?

Adózás után?

A Budapesti Értéktőzsde rendszerváltás utáni nyitásával kezdtem ismerkedni a tőzsdével. Olyan 60 forint körül volt a dollár, amikor elkezdtem. Jelenleg a CMDI vagy nálunk az OBA 100 ezer EUR összegig garanciát is vállal a betétekért, ezért három, nagyjából 100.000. eurós számlám van 3 különböző brókernél jelenleg. De korábban ez nem volt mindig így. És a tőzsdézéshez néha szerencse is kell. A BUX indulásakor a brókert telefonon hívtad, és ő nyílt kikiáltásos rendszerben teljesítette a megbízásodat. Ha jól emlékszem az utazási társaság, az IBUSZ kereskedésével indult nálunk a tőzsde. Jelenleg 2 európai és egy ausztrál (ACY) brókercégnél van számlám. Amikor a szerencsét emlegettem, akkor például arra gondolok, hogy az ikertornyok lerombolásakor eleve a tőzsdei portfólióm nagy része arany longban volt, de a maradékot is el tudtam kapkodva adni és tudtam aranyat venni. Vagy a svájci frank elengedésekor is jó irányban voltam (véletlenül). Az egyik brókerem ki is tudott fizetni. A másik brókerem bedőlt, de a betétbiztosítás 6-7 hónap levelezés után visszaadta a pénzemet, nyitott egy számlát egy másik brókernél. A nyereséget nem adták ide, csak a kötéskori értéket. A Brexit alkalmával londoni brókeremet ciprusi brókerre cseréltem. Itt az Únióban sajnos nem maradhatott meg a többszöri vizsgákkal megszerzett 400-szoros tőkeáttétellel való kereskedés lehetősége. Cipruson csak 30-szoros tőkeáttételem lehet. Ez kicsit zokon esett. Vagy zokon esett az is amikor az ÁFA törvény 236.§-ában egy vesszőt félreértettem, új tagmondat kezdetének véltem, és a megszokott angol partneremtől vettem befektetési aranyat a brexit után. Aztán csak néztem nagyot, mert olyan adót fizettetett velem a NAV, hogy nagyon bánatos lettem. Mondjuk egy szavam nem lehet, mert most 2200 felett van unciája. A háborús félelem miatt.

A hosszas bevezető után a kérdést azért nehéz megválaszolni, mert az excel tábláimban a nyereséget USD-ban tartom nyilván, és az évek számával van osztva, ez évi 31 ezer dollár, amit kerestem. Az adózásomat meg forintban tartom nyilván, eddig mindösszesen (nem jelenértéken, hanem mindösszesen) 36 millió forintot adtam a mindekori pénzügyminisztereknek. Nyilván a forgalmam egészen hektikus. Tavaly például több mint ötvenezer dollárt buktam, főleg a VIX-en és a palládiumon.

ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dávid ***** válasza:
100%

A vagyonom harmada tőzsdézésből származik.

85 millióm van.


A kulcs a sikerhez, hogy a pénzed 80%-a részvényekben/ETF vagy ingatlanban legyen, ne sokat kereskedj, ne fizesstanácsadóknak, ülj a pénzeden, sose vedd ki csak tegyél hozzá hosszú évekig, és nézd a költségeket.


Ha így csináltam volna a kezdetekkor, még több pénzem lenne.

ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos amit mondtál. Köszönöm :)
ápr. 6. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A hármas válaszát kopi-pésztelhetném, csak nekem a fele származik "tőzsdézésből" és a kocsimon kívüli vagyonom 98%-a áll ETF-ekben, mivel minden fizetésnap után másfél hónapra elegendő fix összeget hagyok a folyószámlámon.

A tőzsdézést azért írtam idézőjelbe, mert nem tekintem tőzsdézésnek, hogy havonta egyszer az árfolyamra rá se nézve megveszem a jó öreg VWCE-t. Nem hozok döntéseket, nem akarok okos lenni és megverni a piacot, csak egy faék egyszerűségű receptet követek, ami arra a célra, ami nekem kell, az elmúlt 100 évben eddig mindenkinek bevált.

ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!