Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Wolt csak úgy minden rendelé...

A Wolt csak úgy minden rendelés nélkül leemelt a kártyámról egy nagyobb összeget. Telefonszámuk nincs. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy sms-t, hogy a Wolt leemelt a bankkártyámról egy nagyobb összeget, mintha vásároltam volna náluk. Csakhogy én évek óta nem vásároltam náluk semmit. Ügyfélszolgálati telefonszámuk nincs. Hogy lehet őket egyáltalán elérni?

És mitől lehet ez? Mit tudok most tenni?



ápr. 9. 16:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%
10 De miert te?? 😲 Ez a kerdezo feladata lenne, nem a tied... 🫣
ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Van még az a verzió, hogy valaki a telefonodat/bankkártyádat használva rendelt a wolttól.


Családtag, kolléga stb.


Ha kellően trükkös, használat után törölte (vagy csupán elrejtette) az appot.


Én megnézném, hogy az applikációban szerepel-e az a vásárlás.


A wolt ugyanis nem szokott hasraütéssel levonogatni pénzt senki számlájáról.

ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Fejlemény: Kinyomoztam egy e-mail címet a wolthoz, megírtam, majd azt a választ kaptam, hogy ők nem látnak a rendszerben ilyen tranzakciót, vásárlási adatokat pedig nem adnak ki. Nem igazán voltak együttműködőek, úgyhogy lehet, hogy feljelentem őket.

Amúgy ez elég furcsa, mert a bank meg látta a tranzakciót.


#12: Nem használhatta senki a kártyát, mert nálam volt és a telefon is. Soha nem rendelt senki családtag a wolttól semmit. Applikációm nincs, mert a mostani telefonomra le sem töltöttem, a régi tönkrement, ráadásul mielőtt kidobtam, töröltem róla mindent. Jópár éve rendeltem egyszer tőlük, de nem voltam elégedettek velük, azóta nem.

ápr. 10. 12:01
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Mintha irta volna korabban itt valaki a chargeback-et, annak nezz utana...
ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

Tizenhármas, akkor nem a woltot kell feljelentened, hisz ők válaszoltak segítőkészen, hogy nem ők voltak. Ismeretlen tettes ellen kell feljelentést tenned, aki a wolt nevében vont le a számládról x összeget.


Attól, hogy a telefonról törlöd az applikációt, a woltos regisztrációd megmarad.


A kártyádat pedig bárki kihasználhatta, aki hozzájutott annak adataihoz.

ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%

Ha előrébb lépsz az ügyben, megírod?

Buta ötlet, de ha előtte vásároltál a neten kártyával, abból a rendszerből vki láthatta a kártya adatait? Persze, megszerzi és kaját vásáról. De az is meredek, hogy írod, évek óta voltál velük egyszer kapcsolatban, a kártya Nálad, más nem használta és mégis vhogy leemeltek összeget.


(Ez olyan érthetetlen, mint az

enyém.Kb. 2 hónapja 4 nap után vettem észre, hogy a pénztárcámban csak a papírtok

van, kártya helyett. 1 boltban használtam, ott nem hagytam, visszamentem. HO-ban dolgozok, nem tettem ki a lábam a lakásból 4 napig, pénzt nem vettek le róla, a családból se trükköztek velem. Azóta sincs meg.)

ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
No, még egy furcsaság. A számlakivonaton más összeg szerepel, mint az sms-ben. Most írtam a banknak a netbankon keresztül, várom a választ.
ápr. 17. 19:54
 18/19 anonim ***** válasza:

16. vok

azta, hajt a kíváncsiság, azóta történt vmi? Bár lehet, 30 nap a válaszidő. Kissé, mintha fejetlenség lenne a szerveknél...

máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#18: Végül elindították a kártyaperes eljárást (az első banki alkalmazott tájékoztatása ellenére nem plusz pénzért), ideiglenesen jóváírták az összeget és várom a végleges eredményt.
máj. 12. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!