Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ali Express-től két hete...

Ali Express-től két hete kaptam levelet, hogy megérkezett a csomagom Magyarországra, de azóta semmilyen értesítést nem kaptam róla a postától (se a rendelésnél megadott telefonszámon). A vámvizsgálat okozhatja a késést? Mennyi időre számíthatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy idén már nincs alsó értékhatár, mindenre kell vámot és ÁFÁ-t fizetni. Normális, hogy ilyen sokáig nincs hír a csomagokról?


Függhet attól, hogy mit rendeltem? (3D nyomtatóhoz való alkatrészek több különböző forrásból, ha valaki megnevezés alapján akarja kitalálni, hogy mi micsoda, eléggé zűrzavaros lehet. Nem mintha egyűtt akarnék érezni a vámosokkal - főleg 2 hét után...)



2021. máj. 4. 15:55
 1/3 anonim válasza:
100%

Mikor rendelted?

Én egy január 26-án eBay-en rendelt cuccot kaptam kézhez tegnap, miközben már egy hónapja az országban volt.

Én úgy érzem, hogy a COVID miatt is lehet késlekedés.

Valamit ha a holdújév táján rendelted, ami azt február 1 és március 1 közé esik, akkor az is lehet a késlekedés oka, bár ez most nem ide tartozik.

Ha 22 euró fölötti árban vannak, akkor vámeljárás alá kerülnek az alkatrészeid, július 1-től kezdve pedig már minden, értékhatárra tekintet nélkül.

2021. máj. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem kell mindenre vámot fizetni ki mondta ezt a marhaságot... 22 euróig volt eddig a rendelés áfa és vámmentes. július 1től a 22 euró alattiakra csak áfát kell fizetni, es 150 euró felettiekre pedig áfát és vámot. de 150 euróig vámmentes marad. (kivéve a patfüm, kölni, dohánytermék)
2021. máj. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megjöttek a cuccok (egyenként minden a 22 eurós értékhatár alatt volt). Kínából Magyarországra meglepően gyorsan, kb. 2 hét alatt jutott el minden. Majd itthon még majd' 3 hétig tartott, mire átvehettem.


Azt nem tudtam, hogy kitolták júliusra a határidőt, a korábbi, jan. 1-re emlékeztem, szóval ezt szerencsésen megúsztam.


Ha júl. 1. után, ha vámot nem is kell az értékhatár alatt fizetni, a vámeljárási díjat rátolják az ügyfélre, úgy hallottam.

2021. máj. 16. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!