Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan érdemes elkezdeni a...

Hogyan érdemes elkezdeni a tőzsdei tranzakciókat?

Figyelt kérdés

Eddig csak állampapírjaim vannak, de szeretnék elkezdeni tőzsdézni is (eleinte nem túl nagy összeggel).


Google találatok alapján, nézegetem már egy ideje különféle oldalakon az árfolyam görbéket, de tudom, hogy ez még csak a matiné.


Az világos, hogy szerződni kell egy bróker céggel, hogy vásárolni tudjak. Ők hozzáférést adnak a Google grafikonoknál részletesebb, frissebb adatokhoz, grafikon elemzési eszközökhöz is, vagy ilyesmikre valahol máshol külön elő kell fizetni? Melyik cégeket, programokat javasoljátok - na meg honnan lehet megtanulni ezek használatát?


Nézegettem videókat a chartok technikai elemzéséről. Azt már értem, hogy létezik ilyen, láttam már, hogy mások mit és nagyjából hogyan csinálnak. Azt még nem mindig értem, hogy mit miért úgy csinálnak, ahogyan, de amíg nincs is a kezemben hasonló eszköz, megpróbálni sem könnyű, hogy én mire jutnék ezekkel a grafikonokkal.


Szóval milyen brókereket, szoftvereket és tananyagokat javasoltok, hogy megértsem, mi a különbség részvény és ETF közt, meg hogy melyik gyertya mit jelent?


xm.com-os webinart, amit több kérdésnél linkelnek, már láttam párat - csak még nem értem, hogy ott mikről beszélnek.

Azt hiszem, hogy én valami stock trading for dummies tananyagot keresek, ami segít áthidalni a tudás hiányt a tulipánhagymák meg a 21 napos mozgó átlag és a kontra kontra áttörése között.



ápr. 15. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek letölthetsz a készülékeidre (számítógép / laptop / tablet / okostelefon) egy ingyenes, metatrader5 nevű programot, ajándékba kapsz hozzá egy ingyenes demószámlát, s el tudsz kezdeni gyakorolni. Elsőként nem is a sikeres kereskedésre kell törekedned, hanem csupán megtanulni a szoftver használatát.
ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, jól hangzik! Megnézem.


Azt hiszem, pont ezt kerestem, csak eddig nem tudtam, hogy hol.


A program használatáról van valami tutorial?


Ötlet az alapfogalmak megismeréséhez?

ápr. 15. 22:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt pl. vannak lehetőségek ezzel kapcsolatban:


[link]


Meg itt: https://www.youtube.com/results?search_query=metatrader

ápr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ETF-et szerintem bankoknál is tudsz venni, ahol a számládat vezeted.

Mivel az ETF egy nem aktívan kezelt termék, alacsony költséggel.

ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Buta kérdés, de a BUX és magyar részvények megjeleníthető valahogyan a Metatraderben, vagy van erre valami más hasonló szoftver?
ápr. 19. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!