Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ügyvéd köti az ebet a karóhoz...

Ügyvéd köti az ebet a karóhoz a házunk vételárának a rám eső részt csak bankszámlára karja utalni? Nekem pedig kézpénzben kell de ő csak utalni akar? Amennyiben úgy kérem akkor úgy kell kifizetni-e?

Figyelt kérdés
Mondtam mutasson valamit ami indokolja a utalást erre csak annyit hogy neki macerás a kézpénzes kifizetés?

ápr. 17. 18:09
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
70%
Mi van a szerzodesben?
ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

van bankszámlaszám mert kötötte az ebet akaróhoz de ehhez nem kell szerződés ha én úgy kérem akkor úgy kell kifizetni-e.

Számlaszám is csak azért adtam hogy haladjunk a szerződéssel de jeleztem hogy a fizetés kézpénzben kérem nem került rögzítésre mert macerás neki?

Még nincs meg a pénz mert hitelre veszik de nekem nem kell számlára bajban lesz az ügyvéd mert ugye ki kell fizetni-e.

Ha nem akkor feljelentem a rendőrségen hogy vissza tartja a pénzemet és már nincs meg a bankszámlám nem él.

Senkit nem lehet arra kötelezni hogy bankszámlája legyen neki meg fizetni-e kell ugye bár.

ápr. 17. 18:26
 3/47 anonim ***** válasza:
61%
Ügyvéd nem fizet neked semmit ingatlan eladáskor.
ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
76%
#2 Félrebeszélés helyett a lényeget írd le: mi áll a szerződésben? Amennyiben az szerepel benne, hogy készpénzben köteles fizetni akkor készpénzben kell fizetnie, ha ilyen nem szerepel benne akkor feleslegesen vergődsz.
ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
69%
Bírom mikor pár tízezer forinton megy a cigánykodás...
ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
le maradt bocsánat, letétbe kerül a vételár és ő letetettből kezelve fizeti ki!
ápr. 17. 18:36
 7/47 A kérdező kommentje:
Nem pár 10-ezeről megy a beszéd ha nem 11-millióról van szó.
ápr. 17. 18:39
 8/47 anonim ***** válasza:
85%
Nincs az az eszetlen ember (ügyvéd), aki kp-ban fizetne, vagy ezt hagyná beleíratni a szerződésbe. Pláne, ha letéti számláról van szó. Ő ebben az esetben egy közvetítő. Ha neked kp-ban kell, akkor vedd fel magadnak. Talán inkasszó van/lesz a számlán?
ápr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 BeefEater ***** válasza:
73%

Tehát te azt szeretnéd, hogy az ügyvéd vegyen fel neked 11 millió forintot és szállítsa az irodájába, ahol te átveszed. Ez sokkal többe kerülne, mint az átutalás költsége:

* a készpénzfelvétel nem ingyenes neki sem

* adminisztrációs költségek (például az idő amíg a pénzt megszámolja, házi pénztárat vezet, stb)

* szállítási költség: ekkora összegnél valószínű hivatásos pénzszállító céget fog megbízni. A páncélautó drága

* a készpénz tárolásának a költsége amíg át nem adja neked: fizikai biztonság, biztosítás, stb

* a kifizetés megtörténtének igazolása is pénzbe fog kerülni (akkor is, ha csak az alkalmazottai a tanúk, mert a munkaidejükből megy)


Ha ennek e költségeit, és amit még kifelejtettem, te hajlandó vagy kifizetni, akkor biztos, hogy lesz olyan ügyvéd, aki fog neked KP-ben fizetni

ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kíváncsi a kifogásokra a kérést teljesíteni kell nem hat rám az érzékenyítés és a plusz költségeit oldja meg!

Akkor megy a feljelentés majd!

ápr. 17. 18:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!