Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ügyvéd köti az ebet a karóhoz...

Ügyvéd köti az ebet a karóhoz a házunk vételárának a rám eső részt csak bankszámlára karja utalni? Nekem pedig kézpénzben kell de ő csak utalni akar? Amennyiben úgy kérem akkor úgy kell kifizetni-e?

Figyelt kérdés
Mondtam mutasson valamit ami indokolja a utalást erre csak annyit hogy neki macerás a kézpénzes kifizetés?

ápr. 17. 18:09
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel a hozzászólással is minket igazolsz.
ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
60%
én bírom a kérdezőt, pacsi neki.
ápr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:
Nem kérek igazolást még az kellene valamit elkapnák.
ápr. 18. 17:39
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Kik kapnák el?


Mit?

ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
"Elkapnák"?
ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
64%

"Baj van! Én az eladó vagyok!"


Tudjuk, hiszen a pénzedhez te akarsz jutni, nem más.


Csak ismételni tudom, hogy az a mérvadó, ami az adásvételi szerződésben szerepel a vételár kifizetésére vonatkozóan. Ha készpénzes kifizetés volt/van benne, akkor nyilván az ügyvéd az erre vonatkozó plusz költségét belekalkulálta a szerződéskötési díjába. Ha utalás van benne, akkor pedig annak a költségét kalkulálta bele.


Még mindig nem nyilatkoztál, hogy mi áll a szerződésben erre vonatkozóan...

ápr. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha a szerződésben utalás van írva és Te közben megszüntetted az ott megadott bankszámlaszámot, akkor konkrétan te szegted meg a szerződést.

Ha kp kifizetés lenne a szerződésben nyilván az ügyvéd tartaná magát hozzá, de itt valószínű te ülsz fordítva a lovon és olyat követelsz aminek nincsen jogalapja.

Természetesen a pénzedhez jogod is van, de csak a szerződésben foglaltak szerint!

ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!