Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme az állapapírba...

Van értelme az állapapírba fektetéshez államkincstári számlát nyitni, vagy jó ha a saját bankomnál csinálom?

Figyelt kérdés
Szeretném a félretett pénzemet állampapírba tenni, mert jobb befektetést nem tudok, így pedig legalább az információtól kb. megmentethetem a pénzem. Az OTP-nél bankolok, tehát elvileg ott is meg tudom csinálni, viszont ha nagyon magasak a díjaik, ha sokan levonnak a haszonból, akkor meggondolnám hogy az államkincstárnál csinálom ezt. Ha viszont csak ilyen pár ezer forintnyi különbségről van szó, annyi miatt nem izgat hol csinálom.
ápr. 20. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Van.
ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Àllamkincstárnál ingyenes minden, bàrmelyik banknál de főleg az otp-nél meg kva dràga és mindenért díjat számolnak fel. Ezek után meghagyom neked hogy döntsd el te.
ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
51%

"Van értelme az állapapírba fektetéshez államkincstári számlát nyitni"

"Van értelme az állapapírba fektetéshez államkincstári számlát nyitni"

Van.

Ha banki értékpapírszámlán tartod az állampapírt, számlavezetési díjat kell utána fizetned. Ha idő előtt el akarod adni, a banktól rosszabb vételi ajánlatot kapsz. A banknál kisebb a választék. Ha át akarod vinni máshova, értékpapír transzfer díjat kell fizetned.

Az államkincstári számla ingyenes. Kártyával vásárolhatsz ingyenesen. A pénzt ingyenesen átutaltathatod bármelyik lakossági számládra.

Ha hosszú távra szánod a pénzt, NYESZ-R számlát is nyithatsz az államkincstárban is és adóvisszatérítést kérhetsz a befektetésed után.

ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, viszont maga a megtakarított pénzem is otp-s számlán van, és azt oda mindet át kell utalnom, aminek szintén díja van. Ha pedig a pénzemet használni szeretném, akkor megint onnan vissza. Remélem még így is meg fogja érni..
ápr. 20. 14:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Na ez jó hír utolsó, akkor valószínűleg ott fogok nyitni.
ápr. 20. 14:07
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Kàrtyàs befozetés díjmentes.
ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:
0%

"Kàrtyàs befizetés díjmentes."

Csak hogy a kérdező ne kapjon téves információt: az államkincstári számlán nincs kártyás befizetés. Csak kártyás vásárlás van.

ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aktív Szál ***** válasza:
34%
Nekem is OTP számlám van, de az állampapírhoz nyitottam egy államkincstári számlát. Ugyanis az OTP szépen leszedi a jussát, míg az államkincstárnál minden ingyenes. Befizetni kártyával ingyen tudsz, visszautalni saját számlára szintén ingyenesen lehet.
ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!