Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Media Markt részletfizetéses...

Media Markt részletfizetéses telefon hitelkártyára?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt mobiltelefont, kaptam hozzá jótállási jegyet, blokkot, mindent. Még a garancia is él rá. Erre itthon nézem, hogy a telefon valójában hitelre lett megvásárolva korábban. Azonnal hívom az eladót, aki mondja, igen, valóban van rajta még pár hónap hitel, de nyugodjak meg, fizetve lesz, mivel hitelkártyára vette, nagyon nagy baja lenne neki abból, ha ő ezt nem fizetné tovább. Tényleg? Egyébként teljesen megbízhatónak tűnik, de azért eléggé megijedtem. Nem igazán vagyok otthon ezekben a "hitel" dolgokban. Ha valóban hitelkártyára lett véve, tényleg nem opció hogy nem fizeti tovább? Egyáltalán azt látom a blokkon, papíron hogy sima áruhitel vagy hitelkártyás vásárlás?

ápr. 21. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Dehogy fogja fizetni. Az összes cigány ezzel üzletel, megveszi részletre, eladja, majd szarik a részletekre, behajtani meg úgy sem tudják, mert soha nem is volt, soha nem is lesz jövedelme.
ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetes nem cigánytól vettem. Teljesen szavahihető az ember, akitől megvásároltam, lakcímen.
ápr. 21. 10:00
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"megveszi részletre, eladja, majd szarik a részletekre"

Ezt hogyan csinálhatja? Nem annak kell kifizetnie a hitelrészleteket, aki felvette? Vagy tartozást el lehet adni, a kérdező meg megvette?

ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, a kérdező azon aggódik, hogy esetleg nemfizetés miatt letiltják a telefonját.


Ám, az aggódása alaptalan, hisz az általa említett üzletláncra nem érvényes a mobilszolgáltatók gyakorlata.

ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, a letiltás miatt aggódom. Én úgy tudom, IMEI szám alapján simán le tudják tiltani így is, ha véletlen nem lenne fizetve. A kérdésem itt inkább arra irányult, ha valóban egy teljesen normális és korrekt eladóból indulunk ki, és tényleg hitelkártyával lett ott megvásárolva, akkor nincs min aggódnom? Mert az ő állítása szerint ha nem fizetné, akkora kamat lenne a kártyájára terhelve, hogy csak na. Úgyhogy ne aggódjak. Hát köszi...attól én még parázok, soha nem jártam így. :(
ápr. 21. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
A hitelkártyával történő fizetés ezt nem befolyásolja. A hitelkártyát a következő hónapban feltölti és kész. Attól a hitele még megmarad.
ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

@11:14


Szerintem arról lehet szó hogy az MM-nél az MBH adja az áruhitelt, az eladónak meg MBH-s hitelkártyája van, és így a hitelkerete terhére kapja közvetlenül az áruhitelt, és nem célja hogy késedelmi kamatot fizessen vagy bukja a visszatérítéseit a hitelkártyával, mert azt használja aktívan. Ha lehet adni a szavára.

ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen, így valahogy, ahogyan te is leírtad. Remélem tényleg nem tiltják pár hónap múlva a telefont, úgy megörültem neki. :( Csak abba se voltam biztos, valóban van-e ez a hitelkártyás dolog, amit mondott. Nálam a telefon összes papírja, blokk is.
ápr. 21. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!