Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddíg fognak napi 20-szor...

Meddíg fognak napi 20-szor hívni-zaklatni? Egy banki tartozás miatt kiadta a bank egy külsős behajtó cégnek a hitelemet, mert felmondták.

Figyelt kérdés
Mit lehet csinálni,mert fizetni nem tudok,egyszerre csak egy banknak tudok fizetni havi 50 ezer ft fizetésből.Mondtam már ennek a behajtó cégnek,de nem értik meg,s egyfolytában hívogatnak,ma 6-szor hívtak és üzeneteket hagynak a hangpostámon...
2010. okt. 27. 20:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Budapesten...
2010. okt. 27. 21:37
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Ki kell ábrándítsalak, sokáig fognak zaklatni. Engem is mindennap hívnak nem is egyszer. Már nem mindig veszem fel a rejtett számos hívást, de például tegnap este 7-kor is hívtak, hogy fizessek be havi 10 ezret, de ebből most 3 napon belül az első részletet. Nem érti meg, hogy a 36 ezer ft-os álláskeresési járadékból nem tudok még kaját sem venni már 4 napja, mert a rezsire elment az egész, meg a kisfiam egyéb kiadásaira. Hozzátartozik, hogy már tavaly december óta a fizetésem sem volt több, havi 35 ezer ft-nál, mivel jutalékos rendszer volt.Ebben az a röhej, hogy 1 hónapja azzal hívott fel, hogy bíróságra adják az ügyet, erre tegnap mondta megint, hogy még nem, de most fogják. Már belenyugodtam, hogy békén hagynak, mert ha beleszakadok sem tudok semennyit sem fizetni, mert novembertől még a távhőt sem fogom tudni. A telefonszámcsere jó ötlet, nekem is megtörtént, de aztán visszakértem 9 hónap után a régit, mert sokan azt ismertek, de újból kezdték előlről.:-((( Tehát ha lecseréled, ne kérjed vissza és nem fognak zaklatni, amíg be nem jelented nekik az új számot.
2010. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

8:20-as-ÚRISTEN!

Akkor te sem unatkozol :D.Ez nagyon durva-komolyan,én nem tudom-nem értik meg,hogy nem bírunk jelenleg fizetni?Miért ilyen agresszívok ezek a behajtó cégek-de komolyan?Ja...mondjuk azt sem értem kristály tisztán,hogy este 8-kor MILYEN JOGON mernek felhívni egyáltalán?Én nem azt mondom,hogy nem akarom kifizetni a tartozásaimat,hanem most egyszerre csak egyet tudok elkezdeni törleszteni!Téged mennyi miatt zaklatnak mindíg?Borzasztó ez a létbizonytalanság!!!!

2010. okt. 28. 17:36
 14/23 anonim ***** válasza:
Jelenleg 514 ezer miatt zargatnak, mert 386 ezerrel lezárták, de azóta ennyi ment rá büntetőkamatnak és behajtó cég díjnak. De örülnék, ha végre állásajánlat ügyében hívnának és nem emiatt.28L
2010. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%

Persze, hogy nem értik meg, mikor a magyar nép döntő többsége pontosan olyan, mint ti. Ezért tehetik. Pedig világosan le van írva a Btk-ban:


"176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Ennél világosabb utalás nem is lehetne, hogy mit kéne tenni. Csak fel kéne őket jelenteni. De nem, azt már nem, inkább telefonszámot cserélni, meg bújkálni, meg beletörődni. Hát akkor meg is érdemlitek :>

2010. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
19:30-as teljesen igazad van!Ja....ma is hívtak :D
2010. okt. 29. 20:45
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát fel lehetne őket jelenteni ha minden esetben ugyanarról a számról hívnának.De sajnos elég rafináltak ahhoz,hogy vagy rejtett számról zaklatnak vagy ha ki is jelzi a számukat a telefon akkor nem ugyanarról hívnak zsinórban.Nekem ez a tapasztalatom.
2010. okt. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A rendőrség számára nincs olyan, hogy rejtett szám.

Ha minden szám minden szám a behajtó cégé, akkor a több telefonszámnak sincs jelentősége, a kérdés az, hogy ilyenkor kié a felelősség vagyis ki minősül a bűncselekmény elkövetőjének.

2010. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A folyamatos behajtói zaklatásnak elsősorban az a célja, hogy elkerülje a bank a bírósági utat, a végrehajtási eljárást, majd pedig a végrehajtó általi behajtást.

A bank, mielőtt bírósághoz fordul, kiadja behajtó cégeknek a tartozás "kezelését". Akik folyamatosan hívogatnak, azok nem a bank emberei. Ha a behajtó cég nem jár sikerrel, akkor indul a bírósági hercehurca, ahol először megpróbálják az aktuális bérből letiltani a tartozást a különböző eljárási, végrehajtási költségekkel együtt, de ha ez sem megy, akkor kezdik az ingó és ingatlan árverését. Egy banki tartozás soha nem évül el. Bármikor lehet a mindenkori legális bérből letiltani a tartozást, de pl azonnal vihetik az örökséget is tartozás fejében.

Ehhez képes szerintem az a kevésbé rossz, amíg csak egy behajtó cég embere hívogat, mert addig tuti nincs végrehajtónál az ügyed. Onnantól van nagy gond, ha elmaradnak a telefonok, mert akkor már végrehajtói szakaszba tették át az ügyedet.

2010. okt. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz: A banki tartozás polgárjogi kötelem, így öt év alatt évül el (ennél hosszabb elévülési idő szerződésben sem köthető ki, csak rövidebb). Persze ehhez az kell, hogy az elévülés szakadatlan legyen, és ne adjon az adós okot az elévülés nyugvására sem.


A hitelezői követeléskezelő cég pedig felhívhat a tartozással kapcsolatosan DE NEM NAPI HATSZOR. Ezt nem teheti meg, de közöld a következő hívásnál, hogy rögzíted a beszélgetést, és közöld benne, hogy elmondtad amit el akartál, amíg ebben változás nem lesz, NEM KÉRED, hogy tájékoztassanak a továbbiakban a lehetőségekről. Ezt elmondod háromszor-négyszer, utána elkopnak a hívások. De amíg azt érzi, hogy "már csak egy hívás kell, hogy megőrüljön", addig azzal zárja a hívást a gépén, hogy AZONNAL ÚJRAHÍVNI...

2010. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!