Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddíg fognak napi 20-szor...

Meddíg fognak napi 20-szor hívni-zaklatni? Egy banki tartozás miatt kiadta a bank egy külsős behajtó cégnek a hitelemet, mert felmondták.

Figyelt kérdés
Mit lehet csinálni,mert fizetni nem tudok,egyszerre csak egy banknak tudok fizetni havi 50 ezer ft fizetésből.Mondtam már ennek a behajtó cégnek,de nem értik meg,s egyfolytában hívogatnak,ma 6-szor hívtak és üzeneteket hagynak a hangpostámon...
2010. okt. 27. 20:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Egy banki tartozás azért nem évül el 5 év után sem, mert minden bank tudja, hogy időnként felszólító levelet kell küldenie azért, hogy az elévülési idő újra induljon. A hitelszerződésben benne van, hogy mindenki köteles a bankot értesíteni, ha az adataiban változás következne be, ezért ha pl valaki azért nem veszi át a levelet, mert új címre költözik, a felszólító levél ettől még kézbesítettnek tekintendő.
2010. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
49%

"a kérdés az, hogy ilyenkor kié a felelősség vagyis ki minősül a bűncselekmény elkövetőjének"


- ezt is majd a rendőrség kinyomozza. Lehet, hogy senki és leszarják... ööö, lezárják az ügyet. Lehet, hogy az összes ügyfeles kollégájuk társtettességben, ha mindet be tudják azonosítani, hogy hívogatott. Lehet, hogy majd razziát, helyszíni szemlét tartanak náluk, rájuk rúgják az ajtót, elviszik a gépeiket, beidézik őket kihallgatásra, stb.

Gyakorlatilag mindegy, mi lesz a végeredmény, a lényeg az, hogy ha megszaporodnak a feljelentések ilyen ügyekben, akkor le fognak szokni az ilyen módszerekről, mert az így már nekik se éri meg.


Nekem egyszer volt tartozásom amit kiadtak behajtónak, azok kétszer hívtak telefonon, megbeszéltük hogy jelenleg nem tudok fizetni, csináljanak amit akarnak, és kész. Nem hívtak többet. Ez így teljesen korrekt, pedig ez még azelőtt volt, hogy bűncselekmény lett volna a zaklatás, szóval akár még legálisan meg is tehették volna.


Viszont az ilyenek, akik naponta többször hívogatnak, azok gebedjenek meg! Ne hivatkozzon egyik se arra, hogy ez csak egy munka, mert nem az. Zaklassa csak őket is a rendőrség.

2010. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Képzeljétek nálunk a lányomat zaklatták, aki kiskorú és iskolába jár. Az anyukámnak volt valamilyen tartozása és a lányom telefonja az Ő nevén van. Igaz titkos a szám, tehát ezt sem értem hogyan kaphatták meg. Szóval egyfolytában hívogatták, nem értették meg, hogy ez nem az anyukám telefonja, vagy azt gondolták, hogy majd a kislányon keresztül megtörik. Volt, hogy a lányom átadta nekem a telefont, a férfi nagyon bunkó volt, kérdeztem kivel beszélek, erre Ő, hogy Ő kivel beszél. Mondom neki, hogy Ő hívott mutatkozzon be. De nem csak hajtotta, hogy én mondjam meg ki vagyok. A végén kinyomtam a telefont és még abban a pillanatban a neten rákerestem a cégre. Írtam nekik egy emailt, ha nem fejezeik be a kiskorú gyermekem zaklatását (állandóan iskolában is hívták) és nem értik meg, hogy nem a nagymamája száma, akkor feljelentem őket. Beleírtam a levélbe én is paragrafust,hogy mit von magaután a zaklatásuk. Az anyukámnak írjanak levelet,ha akarnak tőle valamit, mert a címe ugyanaz, mint volt. Na azóta befejezték a zaklatást.
2010. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!