Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vannak hiteleim (sajnos) a...

Vannak hiteleim (sajnos) a nevemen, de a páromnak semmi köze hozzá, én vettem fel akkoriban egyedül ezeket. Ha hozzámegyek feleségül, akkor mit tegyek, hogy a házát el ne vigyék (az ő nevén van, ő örökölte! )?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Így el nem vennélek.
2010. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Fizesd ki a hiteleket.
2010. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha örökölte az az ő különvagyona, nem fogják elvinni.
2010. nov. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
70%
Nem fogják az ő házát elvenni, mivel neki semmi köze ahhoz amit te még a házasság előtt felhalmoztál, akár hitel, akár ingatlan, ingóság, neki ahhoz semmi köze. Ugyanígy neked sem lesz az ő házához közöd.
2010. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Házassági szerződéssel egyértelműen levédhető az eddig megszerzett ingó és ingatlan vagyona a párodnak, viszont a házasság alatt szerzett vagyon már közösnek fog számítani, arra már terhelhetnek később a bankok.
2010. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd inkább házassági szerződést kötünk,az a biztos.
2010. nov. 24. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Az jó ötlet, de ha be is akarsz jelentkezni a lakcímére, akkor jó, ha az utolsó fogkefét is beleveszitek a szerződésbe, különben ha nem tudja névre szóló számlával igazolni, hogy az már a házasság előtt az övé volt és nem a tied, akkor simán el fogják vinni a te tartozásod fejében egy ingóvégrehajtáskor.
2010. nov. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már be vagyok jelentkezve állandóra,de még eddig semmit sem vittek el,bár most még csak a menyasszonya vagyok. De befogjuk venni a szerződésbe a fogkefét is.
2010. nov. 25. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!