Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 80-85 ezres fizetésből hogyan...

80-85 ezres fizetésből hogyan lehet lakásra gyűjteni egyedül? Lakáskasszával vagy ilyesmi megoldással, max.10 éven belül szeretnék saját lakást.

Figyelt kérdés
Olyan választ nem szeretnék, hogy majd 100 év múlva,meg ilyesmi...
2010. febr. 8. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol laksz most, hiszen ha otthon és támogatják a tervedet, akár a felét is elteheted havonta. De ha elbérletben laksz, nem sok esélyed van a takarékoskodásra. Első esetben a 10 éven belüli lakásvásárlás összejöhet hitellel megtoldva.
2010. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Albérletben lakom, ami 20 ezer ft havonta mindennel együtt. Senki nem támogat, egyedül vagyok.
2010. febr. 8. 19:17
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon szorosra húztam a gatyamadzagot. Kettőnknek hetente maximum 5 ezret költök kajára, 1000 forintot maximum tisztítószerre, pillanatragasztóra hetente és 2500-at maximum hetente ilyen egyéb kiadásokra, hogy ruha, dezodor...stb. Egy héten maximum 8500 forint van nálam összesen, és azt osztom be. Általában szokott megmaradni belőle, de azt nem költöm el, hanem félreteszem. Most is bakancsot kellene vennem, mert szétmarta a só, de inkább megpillanatragasztózom. Turkálóba eljárok hetente egyszer péntekenként, akkor csak 390 kilója, akkor szoktam megvenni mindent a cipő és fehérnemű kivételével ágytakaró, függöny, sötétítő, ruha, kabát...stb. Erre így elmegy hetente a 2500ból olyan 1500-2000 forint, de legalább mindent meg tudok venni előre, és mindenből van több váltásom.
2010. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Lakáskasszát javaslom.

Kitartást neded!

2010. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mostanában nem vettem ruhát magamnak. Én is turkálóban vásárolok, alsónemű kivételével. De nekem most van elegendő ruhám, arra nem költök. Cipőm is szétjött, szerencsére van másik. Próbálok spórolni, szerintem azért gyűlt össze a számlámon nyár óta 150 000 ft "felesleg", plusz 30 000 ft, amit a tanfolyamra költöttem beiratkozáskor. Holnap székelykáposztát főzök, az kitart nekem sokáig. Most is éhes vagyok, de ilyenkor alapból nem eszek. Konditerembe járok, de a munkahely fizet valamennyit a bérletből.
2010. febr. 8. 19:45
 6/15 A kérdező kommentje:
Lakáskasszával csak az a problémám, hogy ha letelik pl.a 8 év és lakásvásárlásra kell költeni a pénzt. Hitel nélkül nem kapok annyiból lakást. Ha 8 év után sem lesz lehetőségem arra, hogy tudjak fizetni havi kb. 30 000 ft-os hitelt, plusz a leendő lakás rezsijét, akkor mi lesz a megtakarított pénzzel?
2010. febr. 8. 19:47
 7/15 anonim ***** válasza:

Spórolj addg is amennyire tudsz. Ne tedd lakáskasszába, inkább kösd le valahol.

Tíz évig még annyi minden történhet. Akár nyerhetsz is, esetleg örökölhetsz, vagy találhatsz egy fiút és ketten már talán többre is mentek a takarékossággal.Vagy köthetsz eltartási szerződést valakivel. Szóval több lehetőséged is adódhat. A lényeg, hogy takarékoskodj és tervezz! Az majd előbbre visz.

2010. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19:27-es vagyok. Azért meg lehet csinálni. Látod, én kettőnknek költök hetente maximum 8500 forintot vagy fejenként hetente 4250 forintot. Ha te egyedül vagy, akkor lehet, hogy neked is elég lenne ennyi pénz hetente. A rezsi költség persze ezen felül van. Ez cirka 610 forint naponta. Ennek elégnek kell lennie.
2010. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*vagyis
2010. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én még a kaján spórolok. Ha látok valahol olcsó gombát például, akkor megveszek egyszerre két kilót, négy-öt zacskóba szétszortírozom és lefagyasztom. Később csak rántani kell és kettőnknek kijött 2-300 forintból a kaja. Nem főzök minden nap, hétvégén megfőzök egy nagy kondéner levest vagy pörköltet krumplival és utána azt esszük két-három napig. Így boltba sem kell mennem, és nem félek attól, hogy elköltöm a pénzt hülyeségekre. Nagyon sokat spórolok azon, hogy egész nyáron befőztem a lekvárokat, kompótokat, savanyúságokat. Most amikor méregdrága egy üveg savanyúság, csak le kell emelni a polcról és darabja kb. 80 forintba került, amikor eltettem! Háromhavonta veszek 20 kitojt tyúkot, azokat egybe levagdossuk, be a fagyasztóba, és megvan a húsproblémám is oldva! Csak sertésdarálthúst szoktam venni. Tojást is háztól veszek, fillérekért!
2010. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!