Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2009. decemberében felmondta...

2009. decemberében felmondta a bank a lakáshitel szerződést,90 napon túli nem fizetés miatt. Jogos ez a lépés a bank részéről? Részletek lent

Figyelt kérdés
Azóta havonta több százezer forint kamatot terhelnek rá. Már havi 450 000 ft kamatnál járunk. Árverezés a moratórium miatt még nem volt. Ez jogos a bank részéről, hogy havonta ennyivel terheli a hitelt, ha a szerződést már felbontotta? Így már végképp esélytelen, hogy ne maradjon hitel a nyakamon, ha a lakást elárverezik...
2011. jan. 28. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha felbontják a hitelt, akkor a pénz visszafizetése azonnal esedékessé válik. Ebben az esetben pedig a késedelmi kamat a mindenkori jegybanki alapkamat duplája (ha esetleg más szerepel a szerződésben, akkor meg annyi). Ez egy tízmilliós nagyságrendű hitel esetében simán lehet százezres nagyságrendű összeg havonta.
2011. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát miután felmondta a szerződést, neked akkor egy összegben kellett volna visszafizetned az egész tartozást, annak minden kamatával együtt. Mivel ezt nem tetted meg, ezért azóta késedelmi kamatokat számolnak (mivel késedelemben vagy a fizetéssel), ez teljesen jogos. Hogy az jogos-e, hogy számszerint ennyi a késedelmi kamat, az attól függ, hogy mennyi a (folyamatosan növekvő) tartozásod, mert ennek az x százaléka a mindenkori késedelmi kamat. Ezt én mondjuk nem tudom neked kiszámolni, de feltételezem, hogy jogos az is, a bankok oda szoktak figyelni, hogy ne bukjanak meg ilyen számolási hülyeségeken.

Egyébként igen, a végrehajtási moratórium a gyakorlatban nem segít senki hasonló helyzetűn, csak arra jó, hogy addig is nőjön a tartozásod havonta, amíg végül csak kiraknak a házból.

Ha meg tudnál egyezni a bankkal, hogy hozzájáruljanak, hogy eladjad te magad a házat, és a vételárából kifizesd őket, az lehetne a megoldás arra, hogy ne maradjon utána tartozásod. Ez egyébként amúgy is jobb, mint az árverés, mert árverésen úgyis csak töredékéért fog elkelni a ház a tényleges piaci értékénél.

2011. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is így gondoltam, csak kellett a megerősítés! Most van egy komoly érdeklődő aki megvenné, csak sok a maradék... Próbálok egyezkedni!
2011. jan. 28. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!