Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogilag lehet valakit "kénysze...

Jogilag lehet valakit "kényszeríteni" a tulajdonrészének eladására? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Adott egy ingatlan Dunakeszin. 5 zulajdonos van. Édesapám 4/8 részben mi négyen testvérek 1/8-1/8-ad részben vagyunk a maradék tulajdonosai. Az egyik 1/8-ad tulajdonos felvett a házra jelzálog hitelt, így mi a többiek adóstársak lettünk. Úgy hozta az élet, hogy el kell adnunk a házat. Ezt lebeszéltük, minden oké volt, találtam egy vevőt. Az utolsó pillanatokban az egyik 1/8-ad rész kitalálta, hogy neki ez nem jó. Több pénzt akar, nem ír alá, nem engedik el am unkahelyéről az ügyvédhez. Amikor több pénzt kapott volna megint jött más kifogás. A végén már azt kérdeztem Tőle mit és mennyit akar egy aláírásért, de nem válaszolt. MIndenbe beleköt, vagy nem válaszol. Ha személyesen beszélünk ott hagy, a telefont leteszi. STB. Szóval ellehetetleníti a helyzetet és nem tudjuk miért. Arra se válaszol, hogy menniy pénzt akar. Közben ha bedől a hitel akkor meg tönkreteszi az egész családot. Miközben most még jól kijöhetne Ő is az ügyletből....
2011. márc. 4. 17:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy közben csinált több százezer forint rezsi hátralékot, kikapcsolták a gázt a villanyt is kifogják ott is jön a per....
2011. márc. 4. 17:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

közös tulajdon megszüntetését kell kérni a bíróságon


amúgy meg jó nagy ökrök voltatok, hogy beleegyeztetek a hitelbe, már megbocsáss, mert arra nem kötelezhetett volna senki titeket

2011. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
persze egyet értek. de most már mind egy. utólag én is okosabb lettem/vagyok. soha többet családnak sem. ez van
2011. márc. 4. 19:55
 4/5 A kérdező kommentje:
a választ hasznosnak ítéltem, bár tisztában vagyok vele. viszont valami gyorsabbra lenne szükségem és olyanra, ami működik az esetemben. a hitelt nyújtó otp miatt ez nem megy.
2011. márc. 4. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem.

Ha ő tönkremegy és benneteket kár ér (még ha jól értem nem ért), akkor polgári peres úton ha van miből letiltani/elárverezni.

A leírt infok alapján valószínűleg erre megy ki a játék.

Nem jogilag te tudod mivel lehetne hatni, illetve hogy érdemes-e. Mondjuk ha a jelzálog már meghaladja az ő tulajdonrészének az értékét (mondjuk a CHF erősödés miatt) + még azt mondtad hogy rezsihátraléka is van , akkor számára az a kedvezőbb ha ti kifizetitek a tartozását. Lehet hogy érdemesebb lenne buknotok ezen hiszen ha nem teszitek akkor a tartozás tovább nő és ti adóstársak vagytok.

2011. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!