Van joga a banknak ilyen kérdések megválaszolására kényszeríteni egy ügyfelet? És visszaélhet vele?

Figyelt kérdés

A napokban bevittem a bankba az apósom kisebb megtakarítását,hogy befektessem.

Az ügyintézővel megbeszéltük,hogy milyen értékpapírt veszek,majd mennem kellett a pénztárhoz befizetni.Utána mentem vissza az ügyintézőhöz és akkor közölte,hogy csak úgy tudja eladni nekem az értékpapírt,ha válaszolok néhány kérdésre.Ezek arra vonatkoztak,hogy milyen gyakran és mekkora összegű tranzakciókat szoktam intézni a bankban,valamint van-e valamilyen pénzügyi végzettségem? Jogos volt a befizetés után ilyen feltételeket szabni,és vajon milyen célra használják majd fel ezeket az információkat? És ha nem válaszolok,akkor mi történik a befizetett pénzemmel? Kezelési költséggel megterhelve kérhetem vissza?


2010. jún. 15. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Senkinek nincs köze hozzá hogy milyen végzettséged van. Ott rögtön fel kellett volna állnod, és másik bankba menni.
2010. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs hogy befizeted a pénztárba és utána feltételeket támasztanak. Ha elfogadták a befizetést akkor kötelesek kiadni.
2010. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én csak számlakivonatért mentem be, amit ugyanilyen kérdések megválaszolásáért adtak volna oda. Felálltam és jó hangosan közöltem (elég sokan voltunk), hogy jó többet ide sem jövök, inkább utazok a másik fiókig fél órát. Akkor meg hümmögött a nő, de ott hagytam. Semmi köze hozzá, hogy minek nekem a számlakivonat, ami nem mellesleg 650ft/db volt. Érdekes, a másik bankban szó nélkül kiadták...
2010. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor mentem megszüntetni az OTP számlámat akkor tettek fel kérdéseket mondván,hogy válaszolnom kell rá.Megkérdeztem,hogy mi van ha nem válaszolok akkor nem szüntetik meg a számlámat? de csak erősködött a csaj,hogy meg kell indokolni a felmondásom okát.mert neki írásban rögzíteni kell.Mondom oké:Írja.

- miért akarja megszüntetni a számlát?

.CSAK...miért ne? (ez volt a válaszom...

Nem tetszett neki,mert szerinte ez nem válasz..De megkértem,hogy mutasson egy törvényt vagy valami jogszabályt ahol le van írva,hogy a " CSAK" válasz nem megfelelő..Majd mondtam neki,hogy rendben akkor a konkrét okomat írja le."nem vagyok elégedett a bankkal,mert sokszor úgy éreztem,hogy valami ürüggyel de lenyúlnak egy pici összegeket a számlámról..Mivel ez sem tetszett neki,így oda adta a papírt,hogy írjak amit akarok..A másodikat írtam...Azóta boldog ember vagyok,mert nem tartozom ehhez a bankhoz..

2010. jún. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden banknak el kell végeznie ezt a tesztet, amelyben felmérik a kockázatviselési hajlandóságod. A kérdőíven rajta kell lennie a jogszabályi hivatkozásnak. Ha alacsony kockázatviselésű ügyfél vagy, akkor a bank nem ajánlhat neked pl. részvény befektetést. Ezt az ügyfél érdekében találták ki, de nem a bankok. Egyébként jogod van megtagadni a kitöltést, ezt a tényt rögzítik, aláírod és kész.

Ha mindezt az az ügyintéző nem magyarázta el neked, akkor bizony rossz helyre vitted a pénzed.

2010. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A Budapest Bank újdonsága volt ez,eddig még nem tapasztaltam,hogy feltételekkel adják el nekem a nyílt végű értékpapírt!

Nincs hitelem,csak befektetésem (kevéske),de csodálkoztam,hogy befizetni lehet a pénztárban,de utána csak feltételekkel adják el nekem az értékpapírt.

Ha még a pénztár előtt közli velem a feltételeket,akkor nem hozzájuk rakom be.Nem értem,milyen kockázatot jelentek nekik,hogy nyílt végű értékpapírt veszek tőlük?

Nem hitelt kértem.

2010. jún. 17. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!