Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a férjem kb.10 éve vett...

Ha a férjem kb.10 éve vett fel b-hitelt az otp banktól, és nem fizeti, akkor nekem lehet valami bajom belöle? (1 éve vagyunk házasok) És a gyerekeink örökölhetik a tartozást, ha nem fizetjük vissza?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ne örölkelheti,csak is akkor ha mást is örököl(pl.ingatlant).Ha a házasságotok elött vette fel akkor neked sem,mi közöd nincs a hitelehet!Csak amit a házasságotok alatt venne fel az lenne közös!Viszont a párodon behatják az tuti!Letiltják a fizetéséböl,hameg nem dolgozik akkor lefoglalják az autot,lakást stb..
2009. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Éppen ezért nincsen a nevén semmi. Ha a lakásunk is az én nevemen lesz, akkor elvileg tőlem öröklik?
2009. febr. 18. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak annyit, hogy ha 5 éven át nem kaptok hírt a tartozásról, akkor az elévült. DE! Ezt az elévülést minden egyes levél megszakítja.
2009. febr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!