Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek, vagy mit tehetnek...

Mit tegyek, vagy mit tehetnek ellenem? A helyzet az, hogy vettem fel egy autóhitelt, de nem magamnak, hanem családtagnak, aki viszont nem fizeti! Jelenleg már behajtás alatt van a dolog, ugyanis 4hónap elmaradás van rajta!

Figyelt kérdés
Ha most ezt elviszi a bank,akkor BAR listára kerülök,és elviszik az autót.Ezután mit tudnak tenni ellenem?Az autó értékét vonni fogják a fizetésemből?Minimálbérből,Gyed-ből, stb is vonnak?Meddig élnek a követelés jogával?Azt tudom, hogy a BAR lista 5 év múlva elévül, de a pénztartozást meddig követelik?
2009. márc. 6. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Tartozást bírósági úton letiltani, csak bérből lehet. GYED-ből csak gyermektartásdíjat és jogosulatlanul felvett ellátást lehet levonni. A bár lista az egyik dolog, de tartozást azt biztos követelni fogják. Az igaz, hogy 5 év után elévülhet a tartozás, de ezt minden fizetésre való felszólítás megszakítja. Hosszútávon biztos, hogy jobban jársz ha valahogy megpróbálsz egyeztetni a tartozásról.
2009. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És minimálbérből is vonhatnak?

Azt tudom egyébként, hogy a legjobb mi lenne, csak az a baj, hogy akié tulajdonképpen az autó,annak már nem kell, és hallani sem akar arról, hogy fizessen!Nem tudok mit tenni!

Az autó eladhatatlan,pláne most!A részletet én pedig nem tudom fizetni!Tanácstalan vagyok, habár azt tudom hol hibáztam..

2009. márc. 6. 10:17
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Add vissza az autót.
2009. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ééés?Visszaadom az autót, és utána mi van?

A tartozás ugyanúgy megmarad,és BAR listára kerülök.Vagy te hogy gondoltad?

2009. márc. 6. 10:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minimálbérből is vonhatnak, a jövedelem max. 33%-át. A BAR listás elévülési időhöz annyit: amíg visszafizetésre nem kerül a követelés, addíg ún. aktív BAR listán leszel, és a visszafizetést követően 5 évig ún. passzív BAR listán.

Sajnos mindenképpen rajtad fogják behajtani, mivel te vetted fel, függetlenül attól, hogy ki használja az autót.

Próbálj meg a pénzitnézettel valamilyen egyeségre jutni.

2009. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Addig követel a bank, amíg fennáll a tartozás. Soha nem évül el! Amíg nincs béred, illetve ingó, ingatlan vagyonod, addig nem tudják miből behajtani. Viszont amint elhelyezkedsz, azonnal vonni fognak a béredből. Ha ez húsz év múlva történik meg, akkor akkortól törlesztesz. Viszont a kamatos kamat ketyeg addig is és a BAR lista is él.
2009. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha visszaadod az autót annak a cégnek, amelyiktől lízingeled, akkor vége a tartozásnak! Nézd meg a szerződésed, hogyan rendelkezik erről.
2009. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nemhiszem, hogy csak úgy egyszerűen vissza lehetne adni az autót, akkor jelen helyzetben nagyon sokan élnének ezzel a lehetőséggel.

De azért átnézem a szerződést, és köszi a válaszokat!

2009. márc. 8. 15:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Élnek is!

Tele van a híradó azokkal, akiknek vissza kellett adni az autójukat.

A másik lehetőség, hogy hivatalosan (adásvételivel) odaadod valakinek - HITEL ÁTVÁLLALÁSSAL. Ez szerintem kicsit nehezebb lesz - meg rizikósabb is - de talán megoldható.

2009. márc. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló:

Sajnos ez egyáltalán nem ilyen egyszerű!Először is hitelátvállalással meg lehetne oldani a dolgot,de hiába próáljuk már jó ideje eladni,senkinek nem kell!Még így hitelátvállalással sem..

A másik,megnéztem a szerződést is.Igen,vissza lehet adni a banknak az autót,de!A bank megpróbálja értékesíteni,persze áron alul.Ezután megnézik mennyi hitel van még az autón,és a két összeg közötti részt bizony vissza kell fizetni a banknak!Igen,sokan visszaadják az autót,de utána még évekig fizetik a különbségből adódó részt!

2009. márc. 10. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!