Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek, vagy mit tehetnek...

Mit tegyek, vagy mit tehetnek ellenem? A helyzet az, hogy vettem fel egy autóhitelt, de nem magamnak, hanem családtagnak, aki viszont nem fizeti! Jelenleg már behajtás alatt van a dolog, ugyanis 4hónap elmaradás van rajta!

Figyelt kérdés
Ha most ezt elviszi a bank,akkor BAR listára kerülök,és elviszik az autót.Ezután mit tudnak tenni ellenem?Az autó értékét vonni fogják a fizetésemből?Minimálbérből,Gyed-ből, stb is vonnak?Meddig élnek a követelés jogával?Azt tudom, hogy a BAR lista 5 év múlva elévül, de a pénztartozást meddig követelik?
2009. márc. 6. 09:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Csak hogy érthetőbb legyen:

Mondjuk ér az autó 1.5 milliót

a bank eladja (jobb esetben)1.2 millióért

DE még van rajta 2 milliós hitel

Akkor bizony a 800ezret vissza kell fizetni a banknak!

Plussz mindenféle egyéb költségek...

Tehát ha valaki felvett évekkel ezelőtt pl 3 milliót,és most visszaadja az autót,ami közel nem ér annyit,mint akkor..csak nem gondoljátok,hogy a bank ezt az összeget "csak úgy" jóváírja?!Azt bizony ki kell fizetni,tehát ilyen, hogy visszaadom az autót,és ennyi...hááát ilyen sajnos nincs!

2009. márc. 10. 09:35
 12/12 anonim válasza:
Kedves kèrdező! Ha jàrsz mèg erre felè,érdekelne,hogy hogy alakultsak a dolgok? Sajnos èn is ilyen helyzetben vagyok. .elvettèk a kocsit amit 3 èvig normàlisan fzettünk majd jött a vàlsàg,megemeltèk a rèszletet,sajnos nem tudtuk fizetni ès elvettèk a kocsit. Most mèg több mibt 1 milliót akarnak rajtam behajtani,de felvettem velük a kapcsolatot ès mondtam,hogy nem tudom kifizetni. Azóta àll az ügy...
2016. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!