Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 15 éves vagyok valami diákhite...

15 éves vagyok valami diákhitelt szeretnék kérni, lehetséges ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Diákhitel felvételére jogosult mindenki, aki:


40. életévét még nem töltötte be*,

magyar állampolgár,

menekültként elismert,

letelepedési vagy bevándorlási engedéllyel rendelkezik,

a Rendeletben meghatározott jogcímen** Magyarországon szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkezik.


A hallgatói hitelt felveheti, ha:


felsőoktatási intézményben érvényes hallgatói, tanulói jogviszonnyal rendelkezik,

lakóhelyét a személyi adat- és lakcímnyilvántartásba bejelentette,

az adott képzési időszakra bejelentkezett és

nem rendelkezik érvényes Diákhitel szerződéssel



Neked sehogy.

2011. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
18 éves korod alatt semmilyen hitelt nem vehetsz fel. Ha pénz kell, beszélj a szüleiddel.
2011. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
15 évesen már lehet diákmunkát vállalni.
2011. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Ó ne kezd ilyen korán a hitelfelvételt, lesz még rá időd, amugyis az egyik legmocskosabb dolog. Milyen kiadása van egy 15 évesnek? Próbálj meg dolgozni, tudom fiatal vagy hozzá, de talán szomszédnak segiteni vagy valami ilyesmi.

Ezt nem rosszindulatból mondom :)

2011. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
16 évesen lehet dolgozni te alul művelt már bocsáss meg... és most még sehogy esetleg valami ösztöndíj?
2011. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nana, 15 évesen már nyáron dolgozhat. És május van...
2011. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért lennék alul művelt? Én már 14 évesen szórólapoztam az osztálytársaimmal. Igaz a '90-es évek végén. Később, mikor diákmunkát kezdtem, akkor 15 volt a korhatár. Maximum öreg lehetek, de nem alul művelt. Válogasd meg jobban a szavaidat! Csak segíteni akartam egy gyermeknek, aki ilyen fiatalon adósságba akarja magát taszítani.
2011. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!