Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi következik lakás szerződés...

Mi következik lakás szerződés felbontása után? Két fedezetnél valahogy meg lehet menteni egyet?

Figyelt kérdés
Ma küldte az Otp, hogy 8 nap múlva bontja a szerződést. Két fedezet volt bevonva, a miénk, nem is számítana, és a mamáé aki 60 éves, és semmije nincs azon a 35-ös panelen kívül. Meg tudnánk valahogy menteni azt a lakást? Összegek: 10,4M Ft-ot vettünk fel, most 18,6M Ft-on áll a hitel. Három és félhavi törlesztővel vagyunk elmaradva (120000X3+60000). Sajna a két ingatlan eladva is max 16MFt. Szóval most sem bírja el a hitelt a kettő.Lehetne eladni egyet, és a fennmaradót (szintén nem bírná el az egy) de kevesebbel fizetni? És ha felbontották a szerződést mi jön? Lehet egyezkedni? Mennyi idő az árverezés? Meg lehet az egyik lakást menteni? Felajánlják, vagy ne is álmodjak semmilyen megoldással, és két (három éves, meg 10 hós) kisfiammal utca?
2011. jún. 10. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos, annyira nem értek hozzá, de próbáltatok már esetleg futamidőhosszabbítást kérni? A legjobb értelemszerűen az lenne, ha sikerülne eladni valamit, aminek az árából be tudjátok fizetni az elmaradt részleteket és utána pedig fizettek tovább (csak azt nem írtad, hogy mi miatt nem tudjátok fizetni a hitelt), hogy ne mondják fel a szerződést és közben próbáltok egyezkedni a bankkal (arról sajnos álmodni sem lehet, hogy elengednek bármit is, max. a korábban is említett futamidőhosszabbítás vagy a kormány által beharangozott "árfolyamrögzítés" jöhet szóba). Mindenképp addig tárgyaljatok, amíg még él a szerződés, mert ha felmondják, akkor átkerül az ügyetek egy végrehajtócéghez és onnantól már semmi közötök sem lesz a bankhoz és a végrehajtókkal sokkal nehezebb megegyezni, ráadásul ők újabb plusz díjakat vernek a nyakatokba. Szóval, én a helyedben már kedden bemennék a bankba.


Ha mégis felmondják a szerződést, akkor sajnos maximum abban reménykedhettek, hogy a kormány "bérlakásprogramjába" bele fogtok esni és lakhattok a házatokban bérlőként tovább (de sajnos mindkettő lakás tulajdonjoga el fog úszni és az is lehet, hogy az adósság egy része is rajtatok marad). Illetve a kilakoltatási moratórium is adhat pár hónap haladékot, de nem old meg semmit...

Nagyon nehéz helyzetben vagytok :(

2011. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kedden reggel már a bankba kezdj.Nekem januárban felmondták a hitelemet (3havi elmaradásom volt)bementem,lesz ami lesz alapon.Sikerült a hitelt visszaállitatni,igaz emelt törlesztővel, ami a hivatalos mai CHF árfolyamot is megcsúfolja, de ez van.Sajnos megy a szabad rablás,állami engedéllyel.Visszafogják állitani,csak úgy megemelik a részleteidet,hogy abba belerokkantok.
2011. jún. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
már pénteken voltunk bent! Nem tudnak semmit segiteni. Türelmi idős a szerződés igy nem lehet hosszabbitani. Csak azt szajkózzák, fizessek de miből? 54ről 124 ezerre ugrott a törlesztő és 47ezer a gyedem...
2011. jún. 13. 16:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Te jó ég!!Na de mitől lett ez ennyi?Azt azért megmondták nem?Kérjél egy részletes kimutatást,mert az ördög az nem alszik.Ismerek olyan történetet,hogy a részletes számla kérése nyitotta fel az adós szemét,hogy át van ba@va hosszú hónapok óta.Jó jó felment a CHF, na de a bankok ettől jóval többeket számolnak mindenkinek.Nem ártana a szerződést is át nézettetni egy szakemberrel.
2011. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert állítólag akciós kamattal vettük fel, ami idén letelt,meg 2 éve kamatot emelt az otp. Az mondták bankban, ha letellik jövőre a tűrelmi idő 170000 ft körüli törlesztőnk lesz...
2011. jún. 13. 20:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is alig tudom törleszteni a hitelemet.40.000 Ft-tal kezdtük és most 82.000 Ft-ot fizetek.Én is akciós kamattal vettem fel és ezt senki nem mondta.Na mindegy....

Azt tanácsolom,hogy keresd fel a bankot és kérjél haladékot addig amíg az egyik lakást eladjátok.Sajnos össze kell költöznöd a mamáddal.Miután eladtad a lakást,elő tudsz törleszteni és csökken valamit a hitel összege.Remélhetőleg egy lakást elfogadnak fedezetként.

Még mindig jobb a mamival lakni,mint a 2 lakást elveszíteni..

2011. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem adhatom el a házat mert nem elég egy a maradék összeg fedezetének annyira sok lett a hitelem sajna.
2011. jún. 30. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem szabadott volna hagyni,hogy ennyi hátralék felhalmozodjon.Költözz össze a mamáddal,a lakást pedig add ki albérletbe.Ezt a lépést akkor kellett volna meglépni,mikor láttad,hogy a hitelt nem tudod törleszteni.
2011. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
összeköltöztem mamaval több mint fél éve, kiadtuk negyvenért a lakást. De férjem fizuja közel 40000Ft-tal lett kevesebb, a törlesztőnk meg már havi 157000Ft!!! és még nem telt le a türelmi idő! ma újból elértük a három havi elmaradást! mi lesz ha bontják a szerződést? mama lakása menthető?
2012. febr. 3. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Te jó ég, megoldódott a helyzetetek?
2015. aug. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!