Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámla-hitelben jártas...

Scream85 kérdése:

Folyószámla-hitelben jártas valaki?

Figyelt kérdés

Egy kis felvilágosítást szeretnék kérni a hozzáértőktől.

Szóval van egy csekély (40.000 Ft-os) hitelkeretem. Le is mentem mínuszba kb.36ezret. Akkor ezt a 36ezret a következő fizetésem utalásánál levonják az utalt összegből?

A másik kérdésem, hogy ugyebár ez újra és újra felhasználható, amikor szükségem van rá. De ha nem nyúlok hozzá (nem megyek mínuszba), akkor semmit nem vonnak le a számlára érkező utalásból,ugye?


2011. jún. 15. 00:08
 1/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Akkor ezt a 36ezret a következő fizetésem utalásánál levonják az utalt összegből?"


Nem levonják, hanem "feltöltik". tehát ha kapsz 50 ezret pl most a számládra, akkor egyenlegként 14 ezer lesz, de ebből 14+40=54 ezret költhetsz. Illetve van havonta valamennyi hitelkamat.

Ez a hitelkeret azért nem jó, mert az automatánál azt írja ki, hogy felhasználható hitelkeret: 54 ezer - holott a számlaegyenleged csak 14.... és ha ott látod a papírkán, hogy 54-et költesz, akkor valószínűleg elcsábulsz... Meg is szüntettem pont ezért az én számlám hitelkeretét.


"A másik kérdésem, hogy ugyebár ez újra és újra felhasználható, amikor szükségem van rá."


Igen.


" De ha nem nyúlok hozzá (nem megyek mínuszba), akkor semmit nem vonnak le a számlára érkező utalásból,ugye?"


Nem.

2011. jún. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

hogy 54-et költesz,


helyett:

hogy 54-et költhetsz,

2011. jún. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, azt levonják a fizetésedből plusz még a kamatot(azt asszem külön vonják minden hónapban) de az nem lesz sok ekkora összegnél.

Ha nem nyúlsz hozzá nyilvánvalóan nem kell fizetni utána semmit, hisz a kamat a használat díja ami csak akkor terhel amikor a bank pénzét használod. Ha nem használod, nem kell fizetni. Nekem is van már 3 hónapja 100 ezres keretem de még sosem vettem igénybe, igy a kezdeti (2000 ft)-os beállitási dijon felül még nem kellett rá költenem. Amolyan vésztartalék ha nem jönnék ki hó végéig a pénzemből. De ez szerencsére nem fordult még elő.

2011. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

00:33 "Ez a hitelkeret azért nem jó, mert az automatánál azt írja ki, hogy felhasználható hitelkeret: 54 ezer - holott a számlaegyenleged csak 14...."


Ez így nem feltétlenül igaz, legalábbis az én bankomnál (OTP) nem így van, nem írja hozzá az egyenleghez a hitelkeretet. Nekem is van folyószámlahitelkeretem, 250 ezer forint, de csak biztonsági tartaléknak van, már évek óta, és csak egyetlen egyszer kellett használni, amikor több háztartási gépet kellett venni egyszerre.


Tény, hogy elég magas a kamata, és könnyen vissza lehet esni bele, így nagyon meg kell gondolni, hogy többet költünk-e, mint amennyi tényleg van.


A többi rendben van :)

2011. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket :)
2011. jún. 15. 09:00
 6/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Ez így nem feltétlenül igaz, legalábbis az én bankomnál (OTP) nem így van, nem írja hozzá az egyenleghez a hitelkeretet."


Lehet, nekem a KH-nál hozzáadta, tehát egy 100 ezres hitelkeretnél ha a számlán volt 50 ezer, akkor azt írta ki az automatán kiadott papíron, hogy a felhasználható egyenleg 150 ezer.

2011. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!