Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha párom nevére vesszük fel a...

Ha párom nevére vesszük fel a hitelt és én vagyok az adóstárs, akkor tulajdonképpen egyenlő mértékben vagyunk jogosultak a jog szempontjából arra az összegre amit felveszünk?

Figyelt kérdés
Örököltem egy vikendházat amit el szeretnék adni, 4,5 milliót ér. Szeretnénk felvenni párommal 1 millió lakásvásárlási hitelt és így szeretnénk venni egy lakást a két összegből. Az 1 milliót ő venné fel, mert neki nagyobb a jövedelme, de én lennék az adóstárs. Ebben az esetben a vásárolni kívánt lakás a kettőnk nevére kerül? Egyébként 1 hónap múlva lesz az esküvőnk, esküvő után akarjuk ezt a hitelfelvételt bonyolítani és házassági szerződést is csinálunk, mert azt akarom, hogy a 4,5 millió forint amit én beleteszek az a saját tulajdonrészem legyen. Mi a teendő ilyenkor? Kettőnk nevére kerül a megvásárolni kívánt lakás még így is ha házassági szerződést csinálunk?
2011. jún. 17. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy ügyvédet. De szerintem a vásárláskor a szerződésben rögzíthetitek a tulajdoni arányt.
2011. jún. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem bonyolítja a tulajdonjogi kérdést a hitelfelvétel. Mert rendben, 4,5:1 arányban osztoztok a tulajdonon. De ha ő nem fizet, akkor neked adóstársként ki kell fizetned az ő részét is a bank felé, a tulajdonjog mégis az övé.


Lehet, hogy meg lehet oldani, egy értelmes ügyvéd talán tud rá valamit mondani. (Vigyázat, nem mindegyik az!)


Én a helyetekben várnék egy évet, összegyűjteném azt az 1 milliót, és hitel nélkül venném meg.

2011. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!