Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van arra valami szabály?...

Van arra valami szabály? (kerekítés) Próbálom alább érthetően megfogalmazni a krédésem.

Figyelt kérdés

Amikor vásárolunk van egyfajta kerekítési szabály.

Ha tankolok 5001 forintért és fizetek készpénzzel akkor 5000 forintot kell fizessek. Ha bankkártyával fizetek, akkor 5001 forintot ütnek be a gépbe.

Ilyenkor a bank is 5001 forintot von le tőlem? vagy a Bank már kerekít? Egyáltalán bankkártyás fizetésnél van ez a kerekítés? Jogosan fizetek "többet"?


2011. júl. 15. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Készpénzforgalomban van csak kerekítés.

Bank, átutalás stb. pontos összeggel műkődik, akár fillérre is.

2011. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Jogosan fizetek "többet"?"


Igen, mert ez a törvény. De gondolj bele, ha 3 naponta tankolsz 5000-et a a kocsidba, akkor az 1 év alatt 100 Ft. Nem pénz.

2011. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem pénz, és nem is szoktam ilyen kisciket tankolni, mindig teletankolom, "kivéve", ha idegen kúton tankolok itt a környéken. Van amit nem szeretek, de néha muszáj. :-)


Szóval nem az összeg aggasztott, csak az elv. nem tudtam, hogy a kutas az "átver" vagy ez a rendszer. :-)


De most már értem, hoyg ez csak a ksézpénzforgalomnál működik.


Köszi

2011. júl. 15. 09:07
 4/8 anonim válasza:
Ha legközelebb 4999 Ft-ért tankolsz, akkor meg jobban jársz kártyával. Ezek hosszú távon kiegyenlítik egymást.
2011. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem ezzel kapcsolatban az háborít fel, hogy vannak olyan boltok, ahol nem a végösszeget kerekítik, hanem minden egyes terméket külön-külön. :(
2011. júl. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

09:12 miért is járok jobban kártyával?


Szerintem valamit elnéztél :-)

Max 5001 forintnál járok jól készpénzzel nem? :-)

2011. júl. 15. 11:21
 7/8 anonim válasza:
5001 ft-nál kp-vel jársz jól, 4999 ft-nál meg kártyával. Az utóbbi esetben a kártyáról 4999 ft-ot vonnak, de kp-ben meg 5000-et gombolnának le rólad. Ezért írtam, hogy hosszútávon kiegyenlítik egymást az ilyen plusz-minszok.
2011. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja így már értem mire gondoltál. :-)

Nem fenyeget ez az veszély azért, nem sokszor tankolok így, csak az elv miatt érdekelt a dolog :)


Az elv olyan mint a fing tartja az ember amíg tudja :-)

2011. júl. 15. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!