Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 10 milliós hitelt szeretnénk...

10 milliós hitelt szeretnénk felvenni OTP-től, van valami szabály arra, hogy milyen összegeket utal a bank építkezés folyamán?

Figyelt kérdés

Elkezdenénk építkezni. A telek már megvan. A hitelt 20 évre vennénk fel. A hitel pontos megnevezése OTP lakáshitel Építésre fix kamatozással.Egy gyerkőc már van és még egyett szeretnénk. Igénybe vesszük az állami lakástámogatásokat.

A kérdésem annyi lenne, hogy milyen összegekben utalja a bank a pénzt? Azt tudom,hogy részletekben utalja de mondjuk az első összeg kb. mekkora lesz?(mire lesz elég? egyáltalán az alapozásra elég?)

Van erre a neten valami info?


2009. máj. 14. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a hitelt nem ismerem, de általában a szerződés megkötése után egyösszegben szokták utalni. Lehet, hogy ez mástípusú hitel. Nézd meg a honlapjukon.
2009. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először el kell költened az önrészt, majd kimegy a banki értékbecslő felülvizsgálatra. (Sajna ez nem ingyenes). Megállapítanak a telekkel együtt egy összértéket és ennek arányában kapod az első részletet. Amikor azt is elköltöd, beépíted, akkor újra kimegy az értékbecslő felülvizsgálatra. Minél kisebb részletekben tudod felvenni a hitelt, annál többször kell megfizetned a felülvizsgálati díjat.

Arra is ügyelj, hogy a támogatott hitelekhez, szocpolhoz az építési költségek 70%-áról számlákat kell bemutatnod.

Jelzáloglevél kamattámogatásos hitelt igényelj, mert annak sokkal jobb a kamata, mint a kiegészítő kamattámogatásos hitelé.

2009. máj. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A telek az önrész. A többit(magát a ház építésének az elkezdését is hitelből szeretnénk megvalósítani)

Az értékbecslő fix díjért dolgozik?

2009. máj. 15. 18:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelzáloglevél kamattámogatásos hitelt lehet az Otp-nél igényelni? mert én nem találtam ilyet a honlapjukon.
2009. máj. 15. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a telek az önrész, akkor először azt fogja felbecsülni a bank és annak megfelelően hitelez. Igen, az értékbecslés és a felülvizsgálatok díja fix, de van bank, aki most akciósan az első becslés díját elengedi.


Azt tanácsolom, olyan bankot válasszatok, ahol van jelzáloglevél kamattámogatásos hitel.


Ha megnézel egy hitelkalkulátort, a kiegészítő kamattámogatásos hitel törlesztő részletei évről évre folyamatosan nőnek, a jelzálogleveles hitelé pedig folyamatosan csökken. Összességében ez súlyos milliókat is jelenthet 20 év alatt.


Miért az OTP-t választjátok, valaki őket ajánlotta?


(Szívesen segítek többet is, ha írsz privátban, ingyenes bankfüggetlen hiteltanácsadó vagyok.)

2009. máj. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem az előbb írni, hogy az OTP-nél is lehet igényelni jelzálogleveles hitelt.


(előző voltam)

2009. máj. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia .Ha a telek az önerö azt nem fogja elfogadni a bank.Majdnem mindenhol tetö alá kell húzni ,hogy utaljanak.Mert utólag utal a bank.Mi a tetöt nem tudtuk felrakni csak a gerendáig jutottunk(de az ablakok bent voltak) azt utaltak 2 milliót.Igy kölcsön kellett kérnünk.Amugy jó volt az érték becslö.Ugyhogy kell ugy legalább egy négy -öt millió készpénzédnek meglenni.Külömben bele sem kezd.Mi sem a legdrágábbat, de nem is a legocskábat vettük az anyagokból.
2009. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ÉN NEM VENNÉK FEL EGY FILLÉRT SEM FEL TÖBBET AZ OTP-TÖL. INKÁBB NÉZZ MÁS BANKOT, ÖK ELÉG MOCSKOK, CSAK MEG NE TAPASZTALD...
2009. jún. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!