Hol tudom az interneten megnézni hogy beérkezett-e az adóbevallás?

Figyelt kérdés

május 20-ig kellett elküldeni viszont anyukám kapott egy felszólítást hogy nem küldte be. igaz hogy a főnöke küldte el helyette de akkor is elküldte. most mégis azt mondták hogy 8 napon belül küldje el különben 200.000 Ft-ot kell fizetnie.

először is ha beküldte és van is róla igazolás akkor miért mondták hogy nem érkezett meg hozzájuk és miért csak ennyi hónap után küldenek akkor felszólítást,

másodszor pedig honnan fizessen ennyit.

egyébként engem nem érdekelne mert ha van igazolásom hogy én feladtam akkor nem érdekelne hogy kell fizetnem vagy nem. nem fizetném be aztán b...szák meg! arról nem én tehetek ha ők nem találják.


2011. aug. 5. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor tudod megnézni a neten, ha a főnök neten küldte be, ügyfélkapun keresztül. Akkor is csak úgy, ha beenged a saját ügyfélkapujába, hogy szétnézz.


Lehet nem érkezett meg, és a NAV nem tudja, hogy ez a posta hibája, vagy az adózó mulasztása. A levélen, amit küldtek, szerepelnie kell ügyintézőnek, és telefonszámának, fel kell hívni, és megmondani neki, hogy a bevallás el lett küldve ekkor és ekkor, és a feladás igazolását másolatban el kell neki küldeni.


Majd ír egy másik levelet, hogy adják fel ismét a bevallást, mert az akkor is kell, ha a posta keverte el.

Ti meg a pluszköltségeket követelhetitek a postától kártérítéssel együtt.

2011. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen de az a gond hogy a főnöke csinálta és nála van minden ilyen papír nekünk másolat sincs. és ő azt mondta utána néz felhívta őket és el is küldte a másolatot de érdekes módon azt sem kapták meg.
2011. aug. 6. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!