Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csinálnak a bankok ha...

Mit csinálnak a bankok ha pl.100. 000 Ft-ot szeretnék betenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amire kíváncsi lennék!:

-Elkezdenek kutakodni,vagy kérdezősködni?!(Nem lopott,nem tapad hozzá pénz, se semmi, csak nincs kedvem magyarázkodni, se semmi ügybe belemenni)

-Mennyit lehet betenni egyszerre?


Kérlek titeket, hogy válaszoljatok, és válaszaitokat előre is köszönöm!!


2011. aug. 15. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Viccelsz?

Mi 100 ezer forint? Nem 100 millióról van szó.

Bemész és fapofával berakják a számládra...

2011. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Draug válasza:
Amekkora vagyona a banknak van, ez nekik aprópénz... eszükbe se jut kérdezősködni ekkora összegnél ;)
2011. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Smartguy86 ***** válasza:

Van jelentési kötelezettségük, de ez bankonként más. 100 ezer forint semmi, annyi kp-t akárki berakhat. De még 1 milliót is...


Nagyobb készpénz adagoknál már azért szoktak gyanakodni, mivel nem szokás akkora nagyságrendű ügyleteket KP-ban fizetni.

2011. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb (vidéki) bankfiókban a készpénzfelvétel határa 2 millió forint körül van, ha betenni szeretnél pénzt akkor olyan 1 millió alatt még nem csinálnak belőle nagy ügyet, afölött is csak annyi van hogy legfeljebb külön tárgyalóba bonyolítják majd a pénzügyeidet, de az hagyományos dolog hogy a bankok nem turkálnak bele az ember magánéletébe és hogy hogyan szerezte a pénzt. Persze ha valaki mondjuk körözés alá kerül vagy a rendőrség kérelmezi a banki tranzakcióinak részleteit akkor bármely bank seperc alatt minden papírost köteles átadni hogy te mennyit mikor hol tettél be vagy vettél ki (ebből amúgy nem sok derül ki). Viszont hidd el, a bankoknak rendkívűl jó üzlet az hogy a maffia, a gengszterek hozzá viszik a pénzüket, megkockáztatom nélkülük nem is lenne ennyi bank sem Magyarországon, sem Európában (de azért remélem nem a simlizés miatt tetted fel a kérdést).
2011. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha bemégy egy bankba, sorszámot kell kérni egy géptől. Külön sorszám van a 2 milka alatti, és a 2 milka feletti befizetésekre. Ebből én úgy érzem, hogy bár a 2 milka feletti összegeket külön kezelik, de még ez sem jelent számukra valami nagy problémát. (A 2 millió feletti be- és kifizetésekről jelentést kell küldeniük, a pénzmosás elkerülése érdekében.)


Néhány helyen ki van írva, hogy ha 10 milka felett akarsz kivenni (tehát nem betenni) pénzt, akkor azt az előző napon jelentsd be (gondolom azért, hogy ott legyen a pénz, mikor mész érte).


Nem olyan szívbajosak ám a bankok, néhány milliót simán lekezelnek.

2011. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Á, ez nekik semmi..
2011. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem.
2011. aug. 15. 22:01
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszöntem a válaszokat!

Amúgy csak annyi, hogy készpénzben fizet a munkáltató.. és hát otthon nem szeretném tartani.

2011. aug. 15. 22:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyan, ennyi nekik nem számít. 2 milka a határ, de ez is egy összegben, és akkor sem biztos hogy kutakodnak.

Én kb egy éve sétáltam be 900 ezerrel, hogy akkor kifizetném egy összegben a hitelemet, és semmit sem kérdeztek, hogy vajon honnan van a pénz.

2011. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
hacsak nem egy aktatáskányi véres húszezres viszel akkor szerintem nincs mitől félned
2011. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!