Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitellel terhelt házat van-e...

Hitellel terhelt házat van-e esély jól eladni és másikra átvinni?

Figyelt kérdés
A házat két és fél éve vettük minimális önerővel és másik ingatlan a fedezetünk. Euro alapú és éppen jókor, még egészen tűrhető konstrukciót sikerült kifogni, bár magas a részlet, de szinte mindig ugyanannyi az árfolyamváltozások ellenére. Sajnos nagyon nem szerettük meg a helyet, már mindennaposak a problémáink az itt élők mentalitása miatt, ezért szeretnénk eladni és átvinni egy másik házra. Szeretnék véleményt kérni hozzáértő emberektől, mielőtt a bankot felkeressük. Gondolom nem a legjobb időpont ez sem eladás, sem vétel és sem hitel szempontjából, de ha nem tud az ember tovább ott élni, ahol él, akkor ebben a helyzetben mire számítsunk? Megoldható-e ugyanaz a hitellel egy hasonló árfekvésű és adottságú házzal ez a dolog? Kérem a hozzáértő olvasók hozzászólásukkal segítsenek átlátni a lehetőségeinket, tudom kevés az info hozzá de aki követi az ingatlanpiacot és a pénzügyeket, talán tud hasznos hírekkel segítségünkre lenni. Köszi.
2011. aug. 22. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Fizesd vissza a hiteled, add el a házad, másként nehezen! Hitelátvállalással nem megy mert a mostani feltételekkel lehetne cak átválalni, olyan bolond ember meg remélem ritka mamár! Csak nagy buktával lehet megszabadulni tőle! A hitelt nem az ingatlan kapta, hanem te, csak a biztosíték van az egyik -másik ingatlanon!
2011. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Hitelt nem vihetsz tovább...a foglalóból, előlegből, stb ki kell fizetni, tehermentesen értékesiteni és úgy megvenni a másik ingatlant. De a tranzakcióhoz nem ez a legjobb időszak. A hitelt valóban Te kaptad és nem az ingatlan, az csak egy biztositék a banknak.
2011. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Nem hitelátvállalásra gondoltam, hanem arra, hogy akadna egy vevő a házunkra, aki kifizetné a vételárat (persze most kevesebbet kapnánk érte, mint amennyiért vettük), de mi vennénk egy másikat, amit a bank felértékelne meg minden ami ezzel jár. A fedezetünk maradna és mi pedig maradnánk a bank ügyfelei mindvégig ugyanazzal a hitellel, csak más házra szólna. Tehát amolyan szerződésmódosítás félére gondoltam, de fogalmam sincs mik a lehetőségek. Az is egyértelmű, hogy buknánk rajta. Lesz-e egyáltalán valaha ideális időpont ennek megoldására?
2011. aug. 22. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem létezik szerződésmódosítás,kell lennie-persze az is nagyon költséges szokott lenni. A legegyszerűbb,ha eladjátok a házatok,és az eladási összegnek egy részét befizetitek a hitelbe,majd már kevesebbet kell visszafizetni a banknak.

Kérdezz meg mindenképp egy hitelügyintézőt!

2011. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 1 éve eladtuk a panel lakásunkat és családi házba költöztünk.A hitelünk maradt ugyanaz áthoztuk a családi házra így az lett a fedezet.Mindenképp kérdezd meg a bankot.Mi is rosszul jártunk volna ha visszafizetjük és felveszünk egy új hitelt.Annyi volt hogy úja értékbecslés közjegyző ügyvéd díjat kellett fizetni.( CIB bank)

2011. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az utolsó válasz érdekes, főleg azért, mert velem tavaly pont a CIB bank nem volt ennyire rugalmas....Mindenképpen az adott hitelintézet szava a döntő, csak irásban kérjétek a tájékoztatást, hogy később tudjatok rá hivatkozni.
2011. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom nálunk semmi gond nem volt a hitel átvitellel.Plusz hitel nem kellett így csak a fedezet változott.A családi ház értéke magasabb lehet hogy ezért is nem variáltak.
2011. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólást! Probléma lehet még az, hogy a hitel majdnem egyenlő a vételárral, amennyit most tuti nem kapunk a házért. Bár ha veszünk egy másik ilyen kaliberű házat, az sem lesz drága, mert pang a piac. Viszont mindenképpen alacsonyabb összeg lesz, mint amennyi ennek a vételára volt, amennyi a hitelszerződésben szerepel, amiért ennyi hitelt folyósítottak. A bevont plusz fedezettel együtt sem biztos, hogy elég az új ház a felértékelés után a meglévő hitelösszegre. Nem biztos, hogy érthetően fogalmaztam meg. Bocs.
2011. aug. 23. 11:19
 9/9 anonim válasza:
Szia ! Bocsi,h ogy most reagálok, de nemrégről van csak netem. Mi is ebben a cipőben járunk , nekunk azt mondták át lehet vinni a kölcsönt egy másik lakásra, mert mi sem szoktunk meg azon a helyen, ahol vetttük a lakást.Nekunk is most van folyamatban...Ha visszafizetnénk a kölcsönt, veszne az a pár év amit belefektettunk, azon tuti a bukás. De remélem már sikerült elintéznetek, ugy hogy nem buktatok rajta!
2012. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!