Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nő a tőketartozásom,...

Miért nő a tőketartozásom, amikor napi árfolyamon fizetem a CHF hitelem?

Figyelt kérdés

Példa:

Kaptam 10 millió forintnak megfelelő CHF hitelt a banktól, amit folyamatosan fizetek. A kölcsönöm 2006-tól ketyek. 106 hónapja fizetem rendesen. A részemre biztosított kölcsön CHF-ben megvolt a banknak, így kiadta hitelbe. Azóta rendszeresen fizetem vissza a tartozásom, a bank minden alkalommal emeli a részletem, tehát amikor 160ft a frank annyit, ha 250ft, akkor annyit. Miért számolja át állandóan a 20-35 év futamidőre kamataival együtt? Honnan tudja, hogy mikor fogom kifizetni? A kölcsön mellé életbiztosítást kellett kötni, és ha meghalok, nincs tartozásom?


2011. szept. 18. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Az árfolyamváltozás miatt nem számolnak át semmit, csak az aktuális CHF törlesztőrészlet összeget beszorozzák az árfolyammal. Az mindegy mikor fizeted vissza, a kamat, amit éppen fizetsz, az az aktuális hónapra vonatkozik.
2011. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

A futamidő nagyjából első felében a részlet túlnyomó többsége a kamatra megy, és kb 25%-a csökkenti a tőkét.

Ez később megfordul.

Tehát (elméletileg) az idők folyamán egyre nagyobb összeg kerül tőketörlesztésre és így fogy el a hiteled a futamidő végére.

Tehát most még könnyen lehet, hogy több a tőketartozásod, mint amikor a hitelt felvetted.

2011. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Era66 ***** válasza:

Én a helyedben kiváltanám, abban tudok segíteni, akár 30%-kal is fizethetsz havi szinten kevesebbet.

Keress meg, ha érdekel!

2011. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!