Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes forinthitelt felvenni...

Érdemes forinthitelt felvenni a 180-as végtörlesztésre?

Figyelt kérdés
Mik az érvek/ellenérvek?
2011. szept. 26. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Ellenérv:

a törlesztés elején a részletek a kamatra mennek,tehát a nagyrésze a tőkének még megvan.

Érv: ha javul is a frank/forint arány 180 soha nem lesz.

Számolj. Nézd meg mekkora pontosan a fennálló tőketartozásod és számold ki 180 forinttal mennyit kéne törlesztened. Nézd meg ennyi forintot milyen konstrukcióban tudsz felvenni, mennyi lenne a törlesztőrészleted.

2011. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Ha tudod fizetni a törlesztőt, akkor sztem mindenképp. Ahogy már írták is, 180-ra úgysem fog visszamenni a frank, emellett pedig tudni fogod mennyivel tartozol. És tudni fogod, hogy annál többel nem is fogsz. Későbbiekben véletlen ha tudsz betörleszteni egy nagyobb összeget, akkor tudni fogod, hogy a hiteled annyival már csökken, nem úgy mint a frankalapúnál. A devizánál betörlesztesz egy összeget, de lehet, hogy egy-két év múlva ismét annyival tartozol mint a betörlesztés előtt.
2011. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdemes, ha tudsz. A gond nekünk csak az, hogy ugye már jelzáloggal terhelt az ingatlan, rajta van a jelenlegi devizahitel, ezért a bank azt mondta, arra még egy hitelt nem tudunk rátenni.
2011. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem értem. Mi kettő banknál is érdeklődtünk, hogy hogy nagyjából előre lássunk, mire meglesz a törvény, lesz-e egyáltalán esélyünk, hogy a jelenlegi devizát forintra átváltsuk. A lakáson nálunk is jelzálog van, azt mondták, hogy nem gond. Ilyen esetben az egyik hitel váltja ki a másikat, tehát az első jelzálog megy, a második jön. Ezt a bank/bankok megoldják maguk között.
2011. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a jelzálog, hanem a fennálló hitel volt a gond. Ott érdeklődtünk, ahol a devizahitelünk van. Azt mondták, hogy technikailag nem lehet megoldani, mert túl nagy rajta a hitel, és nem hitelváltás lenne, hanem végtörlesztés, és a forinthitelt az ingatlanra jegyezni kell, de mivel már terhelt hitellel, ezért arra másikat nem tudunk felvenni. (a hitel akkora rajta mint a teljes lakás értéke, köszönthetően, hgoy most 180 a váltó, mi 150 alatt vettük fel, hiába volt önerő és hiába fizettük ennyi éve, ez a helyzet).

Szóval nekünk a bank azt mondta, hogy nem lehet megoldani a forinthitelt ugyanerre a lakásra.

2011. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk azért nem, mert felvettünk 7,2Mft-ot, ami most 11,5 Mtf-ra nőtt, tehát ennyi forint hitelhez már 15Mft-os fedezet kellene.A ház meg ebben a válságban már annyit se ér, mint amennyiért megvettük.Másik házra meg nem merném rátenni a jelzálogot, mert akkor már kettőt kockáztatok.Másrészt a törleszője forntban még mindig magasabb mint most.
2011. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy soha nem lesz már 180 alatt a CHF nem vennék mérget. A pénzpiacokon minden elképzelhető és az ellenkezője is.

Én úgy vélem a frank hosszútávon gyengülni fog, mégpedig azért, mert a svájci gazdaság is könnyen gyengülhet a deviza miatt. Akkor viszont elkezdik szórni a frankot is.


Attól függ milyen árfolyamon vette fel a hitelt az ember. Ha 165-180 között, én biztos nem végtörlesztenék...

2011. szept. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem akkor érdemes, ha valaki előtörlesztést tervezett vagy ha a chf hitelének a kamatait nagyon megemelte a bankja...
2011. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most akarják a kezdetihez képest majd a 3-szorosára emelni a kamatot.

A forinthitelnél kb fele annyi idő alatt, kicsit magasabb törlesztővel fizetnénk, úgyhogy belevágunk.


Köszönöm a válaszokat.

2011. szept. 30. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!