Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki végtörleszt, vagyonosodási...

Aki végtörleszt, vagyonosodási vizsgálatot kap. Mi a véleményetek az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Mi most így jártunk: anyósom meghalt, a férjem megörökölte a házát, amin van euró hitel, kb. 2 millió ft. Érdemes lenne végtörleszteni, én épp most örököltem egy kis pénzt, mivel sajnos meghalt az édesapám. (Tehát papírom van róla, hogy honnan van az a pénz.) Gondoltuk, akkor abból kifizetjük. Erre fizessen a férjem ajándékozási illetéket?! Vagy csináljunk ajándékozási szerződést? Házastársak közt, hiszen közös pénzből élünk? Ez normális dolog?


2011. okt. 10. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nyugodtan fizessétek ki, házastársak között egrészt nincs ajándékozási illeték,másrészt te nyugodtan kifizetheted a férjed tartozását is, hiszen vagyonközösségben éltek.
2011. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Házastársak között is kell illetéket fizetni.

Pont ma reggel jött ki egy cikk a témában.

[link]

2011. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha ajándékba adod neki, akkor kellene ajándékozási illetéket fizetni. Akkor is, ha ajándékozási szerződést kötöttetek.

Nem, ez nem normális dolog, de az adó- és illeték (meg az összes többi) törvényben sok minden van ami nem normális dolog.

Mivel a pénzt te örökölted (részvétem édesapád halála miatt), az a te külön vagyonod, ha a törlesztés miatt vagyonosodási vizsgálatot kaptok, akkor bizony úgy veszik, hogy te a külön vagyonodból ajándékoztál a férjednek, ami után nem fizetett illetéket.

Megtehetnétek, hogy megveszed a ház egy részét és úgy fizetitek ki a kölcsönt, de ebben az esetben a férjednek esetleg adóznia kellene (ha többért adná el a részét mint ami a hagyatéki szerinti arányos érték), neked pedig vagyonszerzési illetéket fizetni. Plusz még az ügyvédi díj.

Legegyszerűbb, ha írtok 2 tanúval egy kölcsönszerződést, amiben kölcsön adod a férjednek 10 évre az adott összeget, kamatmentesen: Megvan a pénz eredete, ha vagyonvizsgálatra kerül a sor, nem kell illetéket fizetni, nem kell bejelenteni a NAVnak. Ha meg nem kaptok az elévülési időn belül vagyonvizsgálatot, egyszerűen széttépitek a kölcsönszerződést.

2011. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha kölcsönbe adod, magánkölcsön szerződést kell írni akkor nem kell illetéket sem adót sem fizetni utána. Nyitsz egy számlát, vagy ha van, akkor a párod az övéről minden hónapban visszaküld egy bizonyos összeget. (persze azzal azt csinálsz amit akarsz, mikor leveszed)


"Ha a magánszemély a hozzátartozóitól vagy más magánszemélyektől kölcsönt kap, akkor azután sem adót, sem illetéket nem kell fizetnie, sőt, be sem kell jelentenie az adóhatóságnak. Ha a kölcsönt kamatmentesen visszafizeti, akkor semmilyen adókötelezettség nem keletkezik"

2011. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a nagy média hír csak megfélemlítés, félrevezetés, hogy ne merjenek sokan végtörleszteni.

2011. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az előző cikk ugye cáfolja a hírt, és helyesen is, mert nem vadászat van...
2011. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A bankszámlán keresztül megy az ajándékozás, akkor nincs illeték, csak bejelentési kötelezettség.
2011. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Remélem. Én is ma olvastam, hogy az adóhatóság cáfolt a hírt. Állítólag semmilyen nyilvántartáshoz nem juthatnak hozzá, amelyben le van írva, hogy ki kért végtörlesztést.

De ha a bank ezt nem adhatja ki az adóhatóságnak, akkor ki terjeszti a rémhírt? A bankok? Ennek nincs semmi értelme.

2011. okt. 11. 11:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor ügyvéd nélkül is bármikor megírhatjuk ezt a szerződést 2 tanúval, akár utólag is? Mert ha valaki megkérdezi, simán visszadátumozok egy ilyet. Végülis tud nekem utalni a számlájáról, ha éppen erre vágyik az adóhatóság, szoktunk is egymásnak oda-vissza utalgatni, mikor kinek van több pénze.
2011. okt. 11. 11:41
 10/11 anonim válasza:

Állítólag nem vizsgál a NAV.


[link]

2011. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!