Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan és hol tudok valaki...

Hogyan és hol tudok valaki ellen vagyonosodási vizsgálatot kérni, de névtelenül?

Figyelt kérdés

Van agy ember aki 20-30 milliós házakat épít és ad el.Jelenleg egy 20 millás kertesben lakik,de van egy kb,8 millió értékű panel lakása is amit meg albérletbe ad ki rendszeresen.Természetesen feketén.

Össze vissza vannak a családdal bejelentve,mert közben segélyeket!!!!! kapnak.

Engem ez felháborít.Más embernek tényleg gondjai vannak, és nem kap segítséget.Az ilyen akinek lakásai pénze van meg mindent kijátszik:((

Köszönöm aki segít.


2010. jan. 12. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
APEH ugrik erre, ennyi
2010. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH honlapján található közérdekű bejelentések megtételére szolgáló nyomtatvány, azon meg lehet tenni a bejelentést e-mailben, de azt hiszem, ott névvel kell. (Egyébként jogszabály kötelezi az APEH-t, hogy titokban kell tartaniuk a bejelentő nevét.) Ha névtelenül akarod, akkor egyszerűen írj egy névtelen levelet az illetékes APEH címre. Biztos "ráharapnak" a témára, de akkor nagyobb a valószínűsége, ha névvel megy a bejelentés.
2010. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Még valahol olvastam, hogy sz APEH-nél csak a névvel érkező bejelentésekkel foglalkoznak, mivel a névtelenek elárasztják őket... És gyakran a bejelentőt is megvizsgálják!!!
2010. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Vállald a neved!
2010. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vállalnám ,de akármilyen hihetetlen is,félek az illető esetleges "bosszújától".

én csak egy nő vagyok,abból is pehelysúlyú egy kisgyerekkel.Azért köszönöm,próbáltam becsületes állampolgár lenni,de ez ebben az országban nem működik.Itt az jár jól aki lop,csal,hazudik:))

Szép estét mindenkinek!!:))

2010. jan. 12. 19:16
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Én helyeslem, hogy a név nélkülieket nem fogadják el. Ha már van annyira f--a csávó valaki, hogy feljelent, akkor vállalja magát is. Ha név nélkül is lehetne, akkor minden embert vizsgálhatnának, akinek egy kicsit is jobban megy, mert éppen utálja a szomszédja, vagy rászólt a gyerekére stb. Nem feltétlenül a te példád, mert tényleg szar, hogy segélyt vesznek fel, de nagyon rühellem az olyanokat, akik mindenkire féltékenyek, ha egy picit is jobban megy neki. Nem szeretem a dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitást.
2010. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
A helyedben feljelentgetés helyett inkább továbbképzésre járnék hozzá.
2010. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Elég szomrú, hogy erre készülsz névtelenül... Besúgó vagy?
2010. febr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen is nagyon helyes hogy az ilyeneket az apeh kivizsgálja ! A feljelentés csak akkor gusztustalan ha alaptalan az egész! Sok gátlástalan "üzletember" aki feketén foglalkoztatja az embereket és utánuk semmit sem fizetnek! Ja és pöfesszkednek a több milliós terpjárójukban miközben minimálbéren vannak adót meg semmit nem fizetnek. Főleg a vagyonőr cégekek!

AZ APEH-nél ÉRDEKLŐDJ TELEFONON mert ők tudnak pontos postacímet adni illetve megadják az illetkes osztály nevét is!

2011. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kopasz78 válasza:
100%

Ha valaki valóban visszaélést követ el, akkor teljesen jogos, hogy be kell jelenteni, és nem számít, hogy vállalja-e a nevét...?

A tudatlanok képezhetnék magukat, mivel a besúgók a politikai információátadásban jeleskednek...

továbbá beláthatnák, hogy minél nagyobb kárt okoznak ebben az országban a vagyonosodási visszaélésekkel, annál több bőrt nyúznak le az adózó polgárokról...

Aki ezt nehezen viseli, az egy IDIÓTA....

Úgy tudom, hogy a névtelen bejelentéseket is kötelesek kivizsgálni.

2011. júl. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!