Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vagyonosodási vizsgálatot ki...

Vagyonosodási vizsgálatot ki indíthat?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy tudom, hogy az Apeh,( már nem ez a neve) feladatköre ennek elvégzése, de mi alapján indítványozhatják? Feljelentések? Ha valaki valakit feljelent milyen bizonyítékokkal tud szolgálni, hogy a feljelentett személy tényleg adót csalt...stb? Bárki feljelenthet bárkit? Milyen hosszú átlagba egy ilyen vizsgálat? Ha valakire nagyon rámásznak, például bérbeadott lakás albérlőjét bekéretik vallomástételre, az mit jelent?

előre is köszi


2011. jan. 9. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ha nevét adja a feljelentő, akkor azonnal megindítják a vizsgálatot, ha névtelen, akkor van valami várakozási idő
2011. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tömeges vizsgálatokat ettől az évtől már megszüntették, ezért én nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő indok nélküli "feljelentés" alapján indul vizsgálat.


Piszlicsáré lakásbérbeadással nem hiszem, hogy foglalkoznak, de elvileg elképzelhető.


Ez hónapokig tart, de akár 1-2 évig is el lehet húzni.

2011. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fel akarod jelenteni a főbérlődet??
2011. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!