Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Passzív KHR/BAR listán lehetek...

Passzív KHR/BAR listán lehetek még? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Több mint két évvel ezelőtt gépjárműhitelem késedelmes törlesztése miatt KHR listára kerültem. Az elmaradást rendeztem (már akkor tehát több mint két éve), azóta fizetem rendszeresen a részleteket, nincs elmaradásom. A hitel lejárata 2012. év vége. Amikor azt az elmaradást, ami miatt a KHR listára kerültem, rendeztem, akkor passzív státuszba kerültem a listán? Ha igen, akkor egy év után le is kerültem a listáról vagy csak a teljes hitel kifizetése után 2012 év végén kerülhetek le onnan?
2011. nov. 11. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A késedelmes hitel visszafizetése után passzív státuszba kerül, innentől számítva 5 év múlva törlik a KHR-ből. A KHR-ből való törlésnek nem függvénye a hitel lejárata, tehát ha pl. 2009-ben fizette vissza a késedelmet, akkor 2014-ben törlik véglegesen, addig passzív státuszúként tartják nyilván. Fontos tudni, hogy 1 évben egyszer ( törvény szerint) ingyenesen lekérhető a számlavezető vagy a hitelt folyósító pénzintézeten keresztül - KHR tudakozvány kitöltésével - hogy milyen státuszban van éppen.
2011. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tudtommal 2011. január 1-től egy év után le kell venni az adóst a passzív bárról, és márc. 31-ig kellett levenni azokat akik több mint egy éve rendezték késedelems törlesztésüket. A válasza és az új szabályozás alapján tehát úgy gondolom, 2011. márc. 31-ig lekerültem a listáról, nem számít, hogy a hitelem még törlesztem jövő év végéig. Remélem így van, mert jelzálog alapú hitelt szeretnék felvenni, nem mutatna jól a kérelem mellett a passzív KHR :(
2011. nov. 12. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!