Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olvastam egy újságban egy...

Mocsiii kérdése:

Olvastam egy újságban egy hitelről. Nincsen semmilyen név. De az ajánlataik kecsektetőek.10 millió ft-ra 60 ezer a törlesztő 15 éven keresztül, ami fix és nem változik. Csak ingatlanfedezetet kérnek. Kamu vagy nem?

Figyelt kérdés
Belevágjak vagy ne?
2011. nov. 28. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ennyi információ alapján ne hozz döntést. Hívd fel őket. Kérj tájékoztatót és egy szerződést (ha nem akarnak adni, akkor kamu és felejtős). Guglizz rá a cég nevére, pszáfnál és kérdezz rájuk. Bogarászd át a szerződést.

Ha mindent, de mindent rendben találsz, akkor oké. Se kötve hiszem. 10 év alatt 800 ezer Ft kamat? Ez még betéti kamatnak is kevés. Szerintem 99%, hogy átvágás, mert kizárt, hogy ez a cégnek megéri.

2011. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

*pszáfnál is kérdezz rájuk

*De kötve hiszem


Bocsi, siettem :)

2011. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs odaírva, hogy vásárlói csoport? Ennyi törlesztő nagyon kevés a hitel összegéhez viszonyítva. Biztosan lesz hatvanezer forintod 15 éven keresztül a törlesztésre? Vagy bevállalod, hogy elviszik az ingatlant, ha nem tudod fizetni?
2011. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez tuti kamu..


Évi 0,75% kamat a mesében sincs, lévén 6-7% körül van csak az infláció és akkor még a bank is szeretne rajta keresni...

2011. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy ha megnézed a hirdetést, akkor apró betűkkel ott van, hogy vásárlói csoport. Ez egy olyan pénzügyi konstrukció, amit hamarosan be is tiltanak, addig igyekeznek ügyfeleket ügyfeleket összeszedni, amíg lehet.


Ez nem hitel, mivel a szerződött összeget nem a futamidő elején kapod meg. Ha nincs szerencséd, akkor a végén. Ha annyi se, akkor sosem, mivel ezt a konstrukciót a legrosszabb adósoknak ajánlgatja a hirdetés. (BAR listás, munkanélküli, nyugdíjas.)

2011. nov. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szervezz be x db embert, akik felvesznek hitelt, és akkor talán te is kapsz...
2011. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez kamu. Ez mind kamu. Voltunk már egyszer egy ilyen cégnél, nev nélkül hirdettek, ott voltunk, cég logo -t jó megnéztük feljegyeztük a nevüket, aztán utánuk olvastunk mielőtt döntést hoztunk. Kiderült, hogy nem hitelező cégről van szó hanem fogyasztói csoportról ahol lehet, hogy csak a "futamidő" végén jutsz hozzá a pénzedhez.


A legfeltűnőbb az ilyen helyeken az, hogy nincs egy darab számítógép se.


Szóval rengeteg ilyen szépnek tűnő ajánlat van, de mindenhol elkérne az induláshoz pár százezer forintot aztán eltűnnek. Egy ismerősöm járt már így. Befizette a pénzt, utána megtudtam, hogy nem hitelezőről van szó, hanem fogyasztói csoportról, de hónapokig nem tudott kiszállni csak ügyvédi segítséggel, amire el is fent a visszaszerzett pénz fele.


Szóval vigyázzatok az ilyen noname hiteles hirdetésekkel, az összes átvágás.

2011. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rájöttünk hogy átverés,rákerestünk neten és kiderült hogy ez a group saving kft!Amiről csak olyan cikkeket és kommenteket olvastam ahol az embereket jól átvágta ez a cég!Köszönöm mindenkinek a sok tanácsot!!!
2011. nov. 30. 10:02
 9/12 anonim ***** válasza:
fogyasztói csoport lehet, de ahogy láttam itt a gyakorikérdéseken is reklámozza magát kamu kérdéseket feltéve....
2011. dec. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy az emberek nem értik a fogyasztói csoport működését. Ezekben összeáll x ember egy adott cél eléréséért, ami általában mondjuk egy drága termék megvétele nagy mennyiségben fejenként olcsóbban. Ha a cél készpénz, akkor pedig általában sorsolás vagy más szisztéma alapján kapja meg a csoportból egy ember az adott hónapban az összeget. Van, aki az elején, van, aki a végén. Ez sokkal olcsóbb, mint a hitel, de nem kapod meg egy-két hónap múlva. De ez le van írva a szerződésben, csak el kell olvasni. Más, mint egy pénzintézet. Nem tudom, ezt miért kell csalásnak nevezni. Mintha a kacsát csalásnak neveznénk, amiért nem disznó.
2012. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!