Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Joga van-e a szülőknek nagykor...

Joga van-e a szülőknek nagykorú gyermekük pénzét igényeljék megkérdezésük, beleegyezésük, tudatukon kívül, úgy hogy a gyermek nem lakik egyháztartásban egyik szülőjével sem?

Figyelt kérdés

Döbbenten tapasztaltam az SMS üzenetemben eltűnt a számlámról X összeg és az anyám számlájára került utalásra. Az más hogy már nem lakom együtt egyik szülőmmel sem egy háztartásban, és albérlőimmel osztozkodom. Albérlőm egyikének adom utaltatásban az Y összeget háztartást megfizessem. Viszont ez nagyon ocsmány dolog volt egyik szülőm részéről, nem elég hogy legkevesebb munkabért kapom ahol a műszakom jóval heti 30 óra alatt van. De még a járulékaim is oda lettek.


Attól félek hogy emiatt soha nem fogom tudni kiépíteni az anyagi hátteremet utána pár hónap múlva társra tudjak találni. Viszont gondokság alatt nem állok tudtom alapján nem indult ellenem ilyen ügy. Azt fogom csinálni nyitok másik bankszámlát és külön bankkártyát fogok igényelni és arra fogom rá vezettetni a járulékaimat, kivéve a munkabéremet tartom meg a jelenlegi bankszámlámon. Így legalább az új bankszámlaszámom nem fog látszódni az albérlőm számláján amikor banki átutalásba megy a pénzem. Nem érdekel kinek mennyi a munkabére mindenkinek a saját pénzéhez és járulékaihoz van joga. És saját bankszámlám van soha nem volt közös bankszámlám és a saját bankszámlámhoz egy másik bankkártya amihez esetleg hozzá tudott férni a hozzá tartozóm a pénzemhez banki átutalás útján. Igaz korábban volt átutaltam az érintett szülőmnek a pénzemet a kérésére akkor közös háztartásban laktam vele.


2011. dec. 20. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha saját számlád van, arról csak te vehetsz le pénzt, illetve az, akinek adtál hozzáférhetöséget.

Menj be a bankba és tiltsd le a szülö hozzáférhetöségét illetve a társkártyáját.

Másik számlát nem érdemes nyitni, mert sok utánjárással jár, mire a jelenlegi számládról minden átkerül az újabbra.

Azt viszont nem értem, hogy az albérlödnek mi köze ehhez az egészhez.

2011. dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hová lett a pénzed? Írd már le érthetőbben!
2011. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami sántít. Ha nem közös a bankszámla, nincs másik kártya, minden a tied és a te neveden van, akkor anyukád, sőt senki sem tud levenni, utaltatni semmit sehova.
2011. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom az anyja tudja a hozzáférhetőségét és így utalt magának.

Én ebből komolyan rendőrségi balhét csinálnék, ez lopás.

2011. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
miért fér hozzá anyád a számlához? bemész a kódba. elmondod a problémádat és kapsz új kódokat, vagy valami, majd megoldják. az albérlő hogy jön ide?
2011. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
na, a bankba :)
2011. dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kiderült a dolog végre. Előbb a múltamat jegyzem be mivel ez volt a másik ok nem bíztam benne amíg ki nem derült a dolog vissza kapom az X összeget. Amikor igényelve lett a fogyatékosságom végett a 2 féle járulékom közül az egyik járadékom. Az X járadékomat 6 évig és 7 hónapig nem a saját bankszámlámra kaptam. Hanem anyám számlájára került tudtom, megkérdezésem, belegyezésem nélkül történt meg. Hiába kértem legyen a saját számlámra nem értette meg a dolgot meg túlzottan féltette a pénzt tőlem esetleg valaki elveszi tőlem nem tudok a pénzre vigyázni és beosztani. Volt hogy vitatkozót velem soha nem fogom megkapni tőle ezt. Mivel sajnos nem tudtam egy darabig szakmát tanulni a volt iskolámban de még dolgozni sem tudtam még. Így a törvényi változásban bíztam pedig 1 évvel a folyósítása óta, már tudtam miképp igényelhetem a számlámra. És erről csak én tudtam meg az forrás szervezet.


És amikor később megtettem amit kellett és nem sokkal megtudta ezt az anyám tőlem azonnal kilelt magából és őrjöngőt. Engem meg nem érdekelt kissé féltem hogy komolyabban megütöm a bokámat emiatt.

Ezért voltam kiakadva amíg ki nem derült az igazság a bankfiók tévedett az utalásban. Bankfiók nem akarta és nem ismerte el hogy hibázót ebben hanem tagadta az ügyintéző ezt. Múltam miatt éreztem azt hogy megint a pénzre pályázik a drága szülőm amikor már csak albérlőimmel lakom nem albérlőként.

2011. dec. 20. 15:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Remélem hamarosan büntethető lesz akár csak a sikkasztási bűncselekménynél az ha 18 év feletti fogyatékkal élő személyek a saját juttatásukat nem kaphatnák a saját számlájukra utalva. Függetlenül attól gondnokság alatt vannak vagy nincsenek.
2011. dec. 20. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!