Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megérné a jelen helyzetben...

Megérné a jelen helyzetben állampapírt vásárolni?

Figyelt kérdés
Ma ezt a cikket olvastam a hvg-n és kicsit elgondolkodtam: [link]
2012. jan. 16. 09:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem megérné.
2012. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
persze. ritkán kapsz ilyen kamatot és nem valószínű,hogy a forint még esik. (az elemzők szerint már emelkedni fog)
2012. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe hogy ha a sok birka nem Ausztriába vitte volna a pénzét hanem államkötvénybe tette volna akkor nem bukott volna rajta (nem keveset) hanem profitált volna. Így sikerült a lehető legdrágábban eurót venniük.
2012. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
aha, én is csak néztem,hogy rohannak iszonyú árfolyamon eurót venni.Akkor amikor minden normális ember max. eladja. Aztán kivitték ugyanahoz a bankhoz ausztriában,akinél itthon is volt a pénz
2012. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus "egy bolond százat csinál". A legnyomósabb érv kb az volt hogy "a többiek is viszik, asszony! Vigyük mi is Ausztriába!", meg hogy "Jajj államcsőd lesz, és zárolni fogják".

Az államcsődtől azért még nagyon messze vagyunk, és magánszámlákat akkor sem zárolnának.

2012. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Digo jól beszél :)


Aki jan. 5 körül átváltotta az eurót, az most olyan 10-15% minuszban van két hét alatt.

2012. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés jó, a válasz nem olyan egyszerű.


egy másik kérdéssel világítanám meg:


A görög állampapír hozamok nemrég a 48%-os szinten voltak. Most is jó magasak, és ráadásul euró alapon lehet őket jegyezni.


Miért vacakolnál a forint alapú 10% kamatozású állampapírral, ha vehetsz görögöt is euró alapon 50% körüli kamattal?


A bizalom a kulcsa a válaszodnak.

2012. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
ismerős rohant kivenni a pénzét, persze felvette euróban a forint számláról (4%) majd berakta kint. Mindezt akkor amikor a legszarabb volt a forint. Amikor másnap kiszámoltam neki hog 300 ezret bukott csak a költségeken,akkor csodálkozott. AZóta naponta bemondom neki mennyit szív újra.
2012. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Azt hiszem nem értitek. Nem a magas hozam miatt nem vesznek magyar államkötvényt vagy viszik ki külföldre a pénzt, hanem a bizalom miatt.


Azt, hogy mi lesz meg nem tudhatjátok. Csak sejthetitek. Ahogy a kettővel (hárommal?) előttem szóló is mondta, a kulcs a bizalom.


Ha Kolompár Edömér 300%os éves hozamra kérne tőled kölcsön, te adnál neki? Gondolom nem (bizalom hiánya), pedig 300% az kva sok.


Ha bíztok abban, hogy nem lesz államcsőd, hogy megegyezünk az IMF-fel, hogy az ország tudja magát finanszírozni és valaha várható gazdasági fellendülés, akkor nagyon jó üzlet most állampapírt vásárolni.

Ha viszont tévedtek, akkor buktok. Sokat.

2012. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
Egy magyar államcsőd esélye gyakorlatilag nulla. Ráadásul, mégha be is következne, az állampapirokat akkor is fizetné az állam,hiszen ha semmi mást nem fizet ezt akkor is fizetnie kell,hogy kibocsáthasson újakat.
2012. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!