Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megérné a jelen helyzetben...

Megérné a jelen helyzetben állampapírt vásárolni?

Figyelt kérdés
Ma ezt a cikket olvastam a hvg-n és kicsit elgondolkodtam: [link]
2012. jan. 16. 09:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Felejts el! Nagy szaki lehetsz, ha egy kezdőnek azt tanácsolod vigye a pénzét a forex-re.


Kérdezőnek:

A %-os kamat az természetesen 1 évre vonatkozik. Mikor azt látod a reklámban, hogy AKCIÓS kamat 8% 2 hónapos lekötés esetén, az nem azt jelenti, hogy a 10.000-esdből 2 hónap alatt 10.800 lesz. Hanem időarányosan ráeső rész (mínusz kamatadó). Mondhatnék itt neked angol, német és francia kamatszámítási módszereket, de fölösleges, minimális az eltérés a módszerek között.

Egyszerűen számold ki így.

10.000*0,08/365*60=132

10.000 lóvéd amit befektettél

0,08 a 8%os kamat

365 az 1 év

60 a két hónap amíg fialtattad lóvét.


A hozamokról pedig annyit, hogy az Államadóság Kezelő Központ oldalán keresd. De nagyobb bankok vagy brókercégek is közölnek referencia hozamokat (hozamgörbét).


Részemről ennyi. A kérdésed töröltem a megválaszoltjaim közül. Nincs kedvem olyanokkal vitázni akik nem tudják mi a különbség a deviza és a valuta között. Ha további kérdésed van fordulj bizalommal Diego kollegához.

Sok sikert a pénzügyekhez!

2012. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Kösz szépen utolsó, akkor jól gondoltam. Jól jött ez a kis számítási példa!
2012. jan. 17. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!