Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megérné a jelen helyzetben...

Megérné a jelen helyzetben állampapírt vásárolni?

Figyelt kérdés
Ma ezt a cikket olvastam a hvg-n és kicsit elgondolkodtam: [link]
2012. jan. 16. 09:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az előttem szóló írja. És azért ez a Görög-Magyar párhuzam kicsit erős, közel nem vagyunk olyan helyzetben mint a Görögök, és még ők sem teljesen fizetésképtelenek.
2012. jan. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Digo válasza:


Így van ahogy az előttem szóló írja. És azért ez a Görög-Magyar párhuzam kicsit erős, közel nem vagyunk olyan helyzetben mint a Görögök, és még ők sem teljesen fizetésképtelenek."


nem süllyedünk, nem süllyedünk, nem süllyedünk.....

2012. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
ez nem " nem süllyedünk "kérdése, hanem egyszerű számoké és trendeké. Ha valaki nem ért hozzá,akkor elhiszi,hogy rohannia kellésmenteni a pénzét és az állam zárolja a számlákat. Pedig jobban járna, ha elször tájékozódna ésnem rohangálna sehová
2012. jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Rövid futamidejüt.
2012. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Lenne még kérdésem:


Olvastam, hogy lehet vásárolni rövid lejáratú, 3 hónap futamidejű állampapírokat is, amik fix hozamúak. Még mindig lehet ilyeneket venni? Ezeket vásárolhatják magánszemélyek is? Pontosan hol tudnék ilyeneket, esetleg max fél éves futamidejűeket vásárolni?


Mi éri meg jobban, a bankbetét vagy az állampapír?

2012. jan. 16. 15:10
 16/22 anonim ***** válasza:
Egyik sem egy bomba üzlet, max valamicskét hoznak, és nem inflálódik a pénzed. Ami most megéri az a valutatőzsde. Erre is vannak cégek, az én befektetésemet is egy ilyen kezeli, sikeresen. Ha gondolod privátban elküldöm az eredményeket.
2012. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Folyamatosan lehet venni.

Bármelyik bankban, brókercégnél, államkincstári irodában tudsz venni.

Vásárolhat ilyet magánszemély is. Vannak olyanok amelyiket csak elsődleges forgalmazó veheti meg kibocsátáskor, de utána, tőle bárki megveheti. És vannak csak lakossági állampapírok.


Mit éri meg jobban?! Függ az összegtől. Meddig tartod meg. TBSZre veszed. stb

Bankbetétnél se nagyon van 8%nál több.

2012. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"valutatőzsde" :))

Az meg mi?!?! Max devizatőzsde.


Olyan ad tanácsot aki nem tudja mi a különbség a valuta és a deviza között.

2012. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Hol tudnám megnézni, hogy a 10.000 ft értékű, 3 hónapos futamidejű diszkont kincstárjegyeket mennyiért lehet mostanában venni? Sehol sem találom a neten.


És még valami lehet, hogy most ki fogtok nevetni, de azért megkérdezem, mert nem világos számomra. Szóval, ha egy rövid lejáratú állampapír vagy bankbetét (pl. 3 hónapos) hozama x%, akkor az az egész évre kivetítve lenne annyi, így az adott összex X%-nyi hozamának 3 hónapra eső részét fizetik csak, s nem 3 hónapra adnak x%-ot. Jól értem vagy óriásit tévedek?

2012. jan. 16. 15:46
 20/22 anonim ***** válasza:

"Olyan ad tanácsot aki nem tudja mi a különbség a valuta és a deviza között."


Mer te még soha semmit nem írtál el gondolom.

2012. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!