Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyivel bonyolultabb (esetle...

Mennyivel bonyolultabb (esetleg költségesebb) hitellel terhelt házat vásárolni?

Figyelt kérdés
Sajnos én is hitelből szeretnék házat venni,de a kiszemelt préda sajnos hitellel terhelt.Mire lehet ilyenkor számítani?mennyivel bonyolultabb nekem így a vásárlás,a hitelfelvétel?Mi ilyenkor az eljárás?át kell vennem nekem a hitelét valamilyen formában,vagy nem befolyásolja az én vásárlásomat,hitelfelvételemet?

2012. febr. 29. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:

ha van hiteltanácsadód, akkor biztosan elmondja a menetét. Az ügyvéd és a banki ügyintéző is felvilágosítással tud szolgálni, de ha még senkivel sem beszéltél erről, akkor írd meg azt, hogy Te mennyi hitelt szeretnél felvenni, mennyi az ingatlan vételára és mennyi az eladódnak a fennálló hiteltartozása.


Több eset is létezik. Szerintem egyik sem bonyolult, ha a megfelelő szakember van benne segítségedre.


Az egyik lehetőség, hogy minden pénz ügyvédi letétbe megy és az ügyvéd elvégzi majd a tehermentesítést és ez után jut az eladó a fennmaradó pénzéhez. Másik lehetőség, hogy az általad kifizetett önrész elég a tehermentesítéshez. Harmadik eset, amikor a Te bankod hiteléből ki lehet fizetni az eladó hitelét. Utolsó eset az elsőhöz hasonló, amikor is se külön az önerőből, se csupán a hiteledből nem megoldható a tehermentesítés. ebben az esetben is jó lehet az ügyvédi letét, de ezt a Te bankod nem biztos, hogy elfogadja. Utóbbi esetet hiteltanácsadóként én mindig előre leegyeztetem a bankkal és úgy iratom meg az adásvételi szerződést.

2012. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!