Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bonyolultabb GYED kérdés?

Bonyolultabb GYED kérdés?

Figyelt kérdés

Nagyjából,hogy tudnám kiszámolni,hogy mennyi GYED-et kapnék. Nem egyszerű, mert a 2010-es évben volt egy két órás bejelentett munkám br. 12500-al, volt ez mellett egy négy órás br. 40 ezerrel és volt egy 8 órás minimál bérrel! Hogy tudom kiszámolni,hogy csak nagyjából mennyit kapnék, ha 2011-ben szülnék!

köszi


2011. márc. 30. 09:42
 1/4 A kérdező kommentje:

Senki???? Ráadásul azt hallottam,hogy be akarják vezetni áprilistól,hogy 60% legyen a GYED!

Ha ti nem tudtok válaszolni, tudtok esetleg online könyvelőt, aki tud segíteni?

2011. márc. 30. 09:56
 2/4 anonim válasza:
2011. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

[link]

Itt próbáld kiszámolni.

2011. márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, de azért én válaszolok:)


1. nem lesz a gyed 60%, ilyet nem is terveztek (egyelőre). Szerintem összekevered a táppénzváltozással, bár az sem egészen erről szól.


A gyed alapjába minden rendszeres és nem rendszeres jövedelmet bele kell számítani (kivéve ha volt valamelyik jövedelem után 30 napot meghaladó megszakítás, mert akkor a megszakítás előtti jövedelem nem vehető figyelembe).


Ha nem volt ilyen, akkor add össze az összes béredet (bruttó) amit kaptál 2010-ben, az az alap, és ennek 70%-a lesz a bruttó gyed.

Levonás belőle 20,32% szja, és 10% nyugdíj.

2011. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!