Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megvásárolni egy...

Hogyan tudok megvásárolni egy végtörlesztéses lakást? . Kicsit bonyolultabb

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk lakást venni. Már ki is néztük "az igazit" és a tulajdonos hölggyel sikerült is megállapodni a vételáron, melynek nagy része már megvan önerőből, másik részét munkáltatói kölcsön fedezné.

A gond az, hogy a hölgynek most febr. 17-én kell végtörlesztenie, viszont mi a munkáltatótól legelőbb áprilisban kapjuk meg az igényelt összeget... Ilyenkor mit lehet tenni? /Banki hitelt nem merünk felvenni, gazdag rokon sincs.../

És ha a hölgytől viszi a bank a lakást, a banktól meg tudom vásárolni, vagy valahogy még van rá esély, h megvegyük? Nagyon tetszik, minden elvárásunknak megfelel!

Sajnos egyáltalán nem értek hozzá hogyan működik...


2012. febr. 7. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel a történetben az eladónál.

Január 31-én volt egy határidő a végtörlesztéssel kapcsolatban, vagyis aki készpénzben törlesztett annak addig be kellett fizetnie, aki hitelből, annak pedig be kellett mutatnia egy hitelígérvényt.

Ha az eladónak február 17-e a végső határideje, akkor már január 31-én be kellett mutatnia a hitelígérvényt.

Ha ez nem történt meg, akkor már nem tud végtörleszteni.


Ami konkrét kérdést illeti és fenti problémától eltekintünk, akkor is esélytelen lenne a dolog ha nincs meg készpénzben az összeg.

2012. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Lehet hogy hülyeséget irok,de asszem van ilyen. Kérjetek a munkahelytől igazolást,hoghy mikor kapjátok meg s azt vigyétek be a bankba. Igy el fogják szerintem fogadni. Anyu is végtörlesztett,s ő is bevitte a papirt hogy február végén adja a fundamenta a pénzt ki neki.
2012. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, akkor a hölgy valószínűleg leegyszerűsítve mondhatta ezt a végtörlesztés dolgot, mert magyarázott olyat, h neki a végtörlesztéshez megvan X millió forintja, és csak a hányzó részt kérné a házért/reális értéket kér, nem feltűnően olcsó/...bár lehet akkor éppen palira vesz, kihasználja, h nem értünk hozzá...

Mindenesetre nagyon köszönöm a segítségeteket!

2012. febr. 7. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor az X milliót be kellett volna fizesse jan.31-én a különbözetre pedig bemutatni a hitelígérvényt. Ha nem ezt tette, akkor már kifutott az időből.
2012. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értelek, akkor viszont egyáltalán nem értem, hogy hányadán áll a dolga... Na jó, akkor rákérdezek ezekre...
2012. febr. 7. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!