Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ami a bankkártyákon szerepel...

Ami a bankkártyákon szerepel szám (sor) az nem azonos a számlaszámmal, ugye? Tehát ha utaltatni akarok magamnak pénzt akkor nem a kártyán szereplő számot kell megadni? Hanem? A szerződésbe van a számlaszám? Nekem ez tök homály!

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Ha kártyára akarsz utalni, akkor a kártyaszám kell. Ez nem mindig lehetséges.

Ha meg számlára, akkor a számlaszám kell.

2009. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy folyószámlád, amin van a pénz. Ennek van egy számlaszáma, kétszer 8 szám, vagy háromszor 8 szám formában. Ehhez tudsz igényelni bankkártyát, aminek többnyire 4x4 számjegyből álló száma van, de nem azonos a bankszámlaszámoddal, akkor sem, ha az 2x8 számos. De ugyanahhoz a számlaszámhoz több banknál lehet több kártya (társkártya), amik a pénzt ugyanarról a számlaszámról veszik le.
2009. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan bonyolult... :D


Ha szeretnél a bankszámládra utaltatni, akkor a BANKSZÁMLASZÁMODAT kell megadnod és a NEVED (legtöbb esetben ezt is kérik átutaláskor).

Hasznos még, ha megadod a bankot is, mert akkor a befizető/átutaló a bnkod egyik fiókjában személyesen befizetheti a pénzt, így költségmentesen. (Másik bankból átutalva költséget számolnak fel.)


A bankkártyádon lévő számot akkor kell megadnod, ha te vásárolsz pl. webáruházban (fizetéskor egy bank oldalára kerülsz és ott kell megadnod a bankkártyád adatait).


A bankszámlaszámod a havi kivonaton is szerepel!!!

2009. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

12:52!


Valaki más bankkártyájára nem lehet átutalni, csak a másik ember bankszámlájára (ez automatikusan felhasználható a bankkártyával).


A bankkártyára való átutalás funkció arra való, hogy a virtuális net-kártyádra vagy web-kártyádra átutalhass megfelelő pénzt, hogy tudj vásárolni az interneten!

De itt SAJÁT bankkártyáról van szó és ez egy korlátozott tudású bankkártya.

2009. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Valaki más bankkártyájára nem lehet átutalni, csak a másik ember bankszámlájára (ez automatikusan felhasználható a bankkártyával)."


Ez azért nem teljesen van így. Én egy pókerteremben dolgozom, s bizony tudok utalni a kártyádra közvetlenül. De egy rakás más cég is meg tudja ezt tenni.

2009. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

13:45-nek!


Azt nem tudom, hogy melyik cég mit tud, itt magánemberekről van, én is abból indultam ki, hogy a magán bankszámlám netbank oldalán milyen lehetőségek vannak átutalásra...


Magánbankszámláról nem tudok valaki más bankkártyájára átutalni pénzt, kizárólag a saját web-kártyámra illetve net-kártyámra tudok utalni.

(Az OTP folyószámlámnál van egy ilyen funkció a NetBank oldalon, mert ehhez a számlához tartozik egy webkártya.)


Arra tippelek, hogy a kaszinók illetve a pókertermek másképp tudják intézni a pénz átutalásokat, mint a többi halandó, lévén itt több pénz forog oda-vissza, boltokban általában csak vásárlás folyik, visszautalás vagy feltöltés nem nagyon.

2009. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,12.52nek és 12.54nek külön.:)

Már úgy nagyjából képbe jöttem:)

És még azt is megtudtam,hogy a netkártyáról tudok a webkártyámra utalni,ezért is külön köszi:)

2009. jún. 17. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!