Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Beperelhetjük a behajtó céget...

Beperelhetjük a behajtó céget ha irreálisan magas összeget követelnek tőlünk?

Figyelt kérdés

3 fős család vagyunk. 2007 nyarán édesapám felvett 1.200.000 Ft svájci frank alapú SZEMÉLYI KÖLCSÖNT kisebb nagyobb felújításokra. (A házunk nem lett beterhelve, mivel személyi kölcsönről van szó.) 2012 januárig fizettük a törlesztő részleteket, de az árfolyam növekedése miatt nem tudtuk az utolsó 2-3 hónapot fizetni. 2012 áprilisában sikerült annyi pénzhez hozzájutnunk, hogy valamennyit be tudjunk fiztetni a bankba. Ekkor tájékoztattak bennünket, hogy a hitelünk március 7.-ei dátummal a bank részéről felmondásra került és átadták behajtó cégnek a tartozásunk követelésének jogát. NEM KELLETT VOLNA A BANKNAK TÁJÉKOZTATNIA IDŐBEN HOGY FOLMONDJÁK/FELMONDTÁK A SZERZŐDÉST?

Megadták a behajtóücég telefonszámát amit édesapám azonnal fel is hívott. (Megjegyzem hogy a rengeteg "ügyfél" miatt a várakozási idő kb 20 perc volt.)

A behajtó cégnél egy ügyintéző nő kicsit arogánsan a következőt mondta:

- A Fennálló tartozás 1.290.000Ft és azonnal be kell fizetnünk, különben letiltják édespám fizetésének egy részét és később még az ingatlanunkat is elvehetik!

Erre közölte velük apám hogy A MI HÁZUNK TEHERMENTES és ahhoz nincs joguk hogy elvegyék, mivel személyi kölcsönről beszélünk és nem ingatlan fedezetűről.

Az ügyintéző nő ekkor módosította a mondanivalóját és ennyit mondott: Akkor kimennek Önökhöz a cégünk emberei és elviszenk minden ingóságot a tortozás értékéig.

Jelenleg itt tart az ügy.


De kérdezem én:

Hogy a francba követelhetnek még 1.290.000Ft-ot rajtunk, amikor 1.200.000Ft-ot vettünk fel és 4 év alatt már 1.350.000Ft-ot befizettünk???? Dupláját kell visszafizetnünk a felvett összegnek?? Sőt ha nem fizetem ki akkor ennél is többet? Hogy van ez?

A behajtó cég mit tehet? Olvastam valahol, hogy azokat az ingóságokat nem vihetik el amelyekről számlával tudom bizonyítani, hogy édesanyám vagy az én tulajdonom és nem édesapámé. Egy ismerősünk (aki járt már hasonló cipőben) azt javasolta, hogy NE FIZESSÜNK be semmit, mivel a felvett összeget már visszafizettünk és nem követelhetik a dupláját ezért pereljük be a behajtó céget.



2012. ápr. 13. 11:46
1 2 3
 1/30 Smartguy86 ***** válasza:
93%

Frankalapú hitel... Simán lehet, hogy 2007 óta az árfolyam miatt rájött még annyi. Ráadásul személyi kölcsön, nem állami támogatott, biztos jó magas THM-el... Nem kizárt, hogy annyi. Plusz a behajtóiroda is ráteszi a saját részét, ami az összes bizonyos százaléka.


Beszéljetek ügyvéddel! Bár én szerintem esélytelen.

2012. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A lényeg itt az, hogy mi már VISSZAFIZETTÜK azt amit kölcsön kértünk! Milyen alapon kérik a dupláját?????????
2012. ápr. 13. 11:59
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fizettétek vissza, amit kértetek. Még frankban sem, nemhogy forintban. Plusz a behajtó cég saját költsége és haszna simán megvan annyi, amit kérnek.

A per esélytelen. Ha nem fizettek, ahogy az ismerősöd javasolja, akkor előbb-utóbb mindeneteket elvesztitek.

Próbáljatok megegyezni a behajtóval valami megoldásban, nektek is könnyebb, ha konstruktívan álltok a dologhoz.

2012. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Smartguy86 ***** válasza:
93%

Várjál. Az oké, hogy ti befizettetek 1.350.000-et, de az nem a teljes hitel. 1.200.000 a hitelösszeg, arra nyilván van valamennyi kamat (jó lenne tudni, hogy melyik bank milyen kondíciókkal adta). De mivel a hitel maga svájci frank alapú, ezért figyelembe kell venni azt is, hogy a 2008-as válság óta elszabadult frankárfolyam különbözetével is számolni kell! A 2007-es frankárfolyam 150 forint környékén volt, most meg hol van a frank? 246 forinton... Az majdnem a duplája!!!


Így már érthető, hogy a felvett összeg dupláját kell visszafizetni, mivel 2007-ben vettétek fel, és 2008-ban jött is a recesszió, a törlesztési időszak nagy része bele esett a frank árfolyamának növekedési időszakába.


+ büntetőkamat a késedelmes fizetésért + végrehajtói díj

2012. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Smartguy86 ***** válasza:
93%
Kérjetek részletfizetést a végrehajtótól!
2012. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Smartguy86 ***** válasza:

[link]


Itt láthatod is a növekedést. Ez a HUF-CHF árfolyam grafikon

2012. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

12:06

"Ha nem fizettek, ahogy az ismerősöd javasolja, akkor előbb-utóbb mindeneteket elvesztitek."

Hogy veszítenénk el mindenünket? Minden ingóságról számlával igazolom hogy az én tulajdonom és nem apámé! A hitel pedig apám nevén van. Az autó is a nevemen van. Egyedül a házunk van a szüleim nevén, de ahhoz meg nem nyúlhatnak hozzá mert nem ingatlan fedezetű a hitel!

2012. ápr. 13. 12:21
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy banktól felveszel 1.200.000-t,akkor fillére pontosan Nem ennyit kell visszafizetni,hisz erre jön a kamat, a kezelési költség,ha van hitelbiztosítási költség,és ehhez hasonlók. Aztán a nem fizetés miatt jön rá a késedelmi kamat. Majd külön költséget számolnak fel a szerződés megszüntetéséért. Aztán jön hozzá a behajtó cég költsége is. és közben az árfolyam változás miatt is folyamatosan növekszik. És így már simán lehet a duplája.

Ha lehet egyezzetek meg a behajtó céggel egy alacsonyabb részletfizetésben.

2012. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Smartguy86 ***** válasza:
94%

Tök mindegy, hogy mi kinek a nevén van. A végrehajtónak az a dolga, hogy beszedje. Ha szüleid bankszámlára kapják a fizetésüket, akkor abból lesz levonva inkasszóval. Ha van a nevükön ingatlan, akkor rá is terhelhetik - az tök mindegy, hogy a ház tehermentes, most majd nem lesz az, ha ráteszik.


Amúgy én úgy tudom, hogy végrehajtók nem szoktak kirakodóvásárt csinálni, hogy elviszik a kanapét meg hasonlók. Esetleg nagy értékű gépet, számítógépet, notebookot, TV-t, mosógépet, de már az is túlzás lenne. Inkább az inkasszó vagy a zálogterhelés a jellemző.

2012. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

"Tök mindegy, hogy mi kinek a nevén van."

Sztem nem mindegy mert pl ha van egy fél millás Aplle laptopom amiért ÉN megdolgoztam és számlával tudom bizonyítani, akkor ahhoz semmi köze nincs a végrehajtónak mert az nem a terhelt szmély tulajdona! Ez kb olyan mintha a szomszéd cuccait foglalnák le az én tartozásom miatt.

2012. ápr. 13. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!