Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visszaélhetnek a bankkártyámmal?

Visszaélhetnek a bankkártyámmal?

Figyelt kérdés
Felmentem ma OTP direktre, hogy megnézzem, mennyi pénzem van, de láttam egy tegnapi pénzfelvételt ATM-ből. 3000-et vett le valaki, de biztos, hogy nem én voltam, a kártya végig nálam volt. Hogy lehet ez??
2012. jún. 12. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy pár nappal korábban vette fel, de csak később könyvelték le? Ez kártyás tranzakcióknál előfordul.



Ha mégsem te voltál, feltétlenül menj be személyesen, még jobb, ha íratsz erről egy jegyzőkönyvet/panaszt hogy vizsgálják ki az ügyet.

2012. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy klónoznak kártyát, és visszaélnek vele! A másik lehetőség, hogy csak úgy tudtad, nálad van, de valamelyik családtag kivette a táskádból, esetleg a számlához tartozó társkártyával vett le pénzt. Ha nem derül ki, hogy a családból volt valaki, mindenképpen szólj be a banknál, és tiltsd le, kérj másikat! Meg fontos, hogy kapj mindig sms-t minden egyes tranzakcióról, akkor rögtön feltűnik, ha valaki visszaél a kártyáddal.
2012. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
akkor azonnal hívd őket és tisztázd hol volt a fizetés. és ha nem te voltál azonnal tiltsd le a kártyát,mielőtt még használják.
2012. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Néhány nappal ezelőtt vettem fel 2000-et, de az arra a napra el is van könyvelve.

Nem múltam még el 18, így szülőnek jelen kéne lennie, ha személyesen intézkednék?

2012. jún. 12. 20:09
 5/10 reptoid ***** válasza:
Elvileg az is ott van, hogy melyik ATM-nél volt ez, az sem segít valamit?
2012. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ott van, közel is van hozzánk. De 200%, hogy sem én, sem más családtag nem volt.
2012. jún. 12. 20:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Tán,...Nem kéne jelezni ezt a bankodnak???

Bank kártya letiltás..és azonnal kapcsolják neked az ügyintézőt.

2012. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
OTP direkten keresztül most tiltottam le a kártyát. Holnap megyek be intézkedni.
2012. jún. 12. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik barátod vagy osztálytársad nem lehet a ludas? Aztán visszacsempészték a táskádba. Mindenesetre szólj a szüleidnek, hogy tiltsák le a kártyát, mert a csalók általában apróbb összeggel ellenőrzik, hogy működik-e a dolog, aztán ha sikeresek, elkezdenek szép nagy összegeket levenni, ha van fedezet a számlán.
2012. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bent voltunk ma a bankban, bejelentést tettünk. Az ügyintéző szavaival élve "fizikailag képtelenség, hogy úgy vegyenek fel pénzt, hogy nálam van a kártya"....kártya klónozásról még ezek szerint ők sem hallottak...
2012. jún. 13. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!